Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › IULIMADEX SPEED SRL

IULIMADEX SPEED SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Focşani
CUI 25861138 · J39/368/2009
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IULIMADEX SPEED SRL
CUI 25861138
Nr. Reg. Comerțului J39/368/2009
Sediu social Aleea 1 Iunie nr. 7, bl. D2, sc. 1, et. 4, ap. 28, Mun. Focşani, jud. VRANCEA, 620130
Telefon 0766725223

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

TĂNĂSACHE MIHAELA-VIORICA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 06.08.2009
CAEN4932 · Transporturi cu taxiuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IULIMADEX SPEED SRL după CUI 25861138 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
16.621 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
-12.200 lei
-28.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-73.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 22.688 lei20132014: 18.769 lei20142015: 25.824 lei20152016: 23.415 lei20162017: 22.818 lei20172018: 53.277 lei20182020: 37.312 lei20202021: 34.591 lei20212022: 51.051 lei20222023: 13.374 lei20232024: 17.574 lei20242025: 16.621 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 16.621 lei -12.200 lei
2024 17.574 lei -9.528 lei
2023 13.374 lei -11.870 lei
2022 51.051 lei 6.802 lei 0
2021 34.591 lei 3.467 lei 1
2020 37.312 lei 2.890 lei 1
2018 53.277 lei 37.403 lei 1
2017 22.818 lei 18.243 lei 1
2016 23.415 lei -1.894 lei 2
2015 25.824 lei -4.836 lei 1
2014 18.769 lei -9.882 lei 1
2013 22.688 lei -1.745 lei 1
2012 19.631 lei -8.805 lei
2011 49.153 lei 6.546 lei 2
2010 46.933 lei 11.058 lei 1
2009 14.236 lei 1.681 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 554 zile+237 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -73,4%−19,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 230,3%+114,47 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,43×−0,43 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -111,29%−38,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -130,3%−114,47 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,52×+0,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,79×−0,73 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 29 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -42,33%−7,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.209 din 8.162 firme active cu bilanț depus (CAEN 4932)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 21.712 firme active din sector
SectorCAEN 4932 · Transporturi cu taxiuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IULIMADEX SPEED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IULIMADEX SPEED SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IULIMADEX SPEED SRL, cu sediul în Mun. Focşani, are codul unic de înregistrare (CUI) 25861138, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/368/2009. Firma a fost înființată la data de 7 august 2009 și are ca obiect principal de activitate Transporturi cu taxiuri (CAEN 4932).

La ultima verificare, IULIMADEX SPEED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 16.621 lei și un rezultat net de -12.200 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IULIMADEX SPEED SRL?

IULIMADEX SPEED SRL (CUI 25861138) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă IULIMADEX SPEED SRL în sectorul său?

IULIMADEX SPEED SRL ocupă locul 6.209 din 8.162 firme active cu bilanț depus în CAEN 4932 (Transporturi cu taxiuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IULIMADEX SPEED SRL față de firmele din același domeniu?

IULIMADEX SPEED SRL este mai veche decât 64% dintre cele 21.712 firme active cu CAEN 4932.

Este IULIMADEX SPEED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IULIMADEX SPEED SRL (CUI 25861138) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IULIMADEX SPEED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IULIMADEX SPEED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IULIMADEX SPEED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IULIMADEX SPEED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IULIMADEX SPEED SRL plătitoare de TVA?

Nu, IULIMADEX SPEED SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IULIMADEX SPEED SRL?

În anul 2025, IULIMADEX SPEED SRL a raportat o cifră de afaceri de 16.621 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IULIMADEX SPEED SRL?

Firmoscop analizează IULIMADEX SPEED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Vrancea →

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.