Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › TS OPERATIONS SRL

TS OPERATIONS SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 25883730 · J40/8829/2009
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 2,0 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TS OPERATIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO25883730
Nr. Reg. Comerțului J40/8829/2009
Sediu social Str. Mărgelelor nr. 4, bl. 303, sc. 2, et. 1, ap. 13, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 62303
Telefon 0788550057

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DASCAL INSOLVENCY SPRL · administrator judiciarCOSTEA ALINA-NICOLETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareinsolvență
CAEN2740 · Fabricarea de echipamente electrice de iluminat
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)2.013.078 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 2.013.078 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 30 iulie 2025 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Notificare privind deschiderea procedurii de insolvenţă prin procedură generală · Tribunalul Bucureşti · dosar 25452/3/2025 30 iulie 2025
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TS OPERATIONS SRL după CUI 25883730 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2024
7.721.273 lei
-34.0% vs 2023
Profit net 2024
89.600 lei
-81.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă1.2%
Datorii / capital3.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-34%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 1.360.677 lei20132014: 1.330.083 lei20142015: 1.135.020 lei20152016: 2.086.210 lei20162017: 2.637.550 lei20172018: 5.162.903 lei20182019: 6.023.296 lei20192020: 5.008.668 lei20202021: 6.330.315 lei20212022: 7.437.634 lei20222023: 11.770.939 lei20232024: 7.721.273 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 7.721.273 lei 89.600 lei 11
2023 11.770.939 lei 485.530 lei 13
2022 7.437.634 lei 628.175 lei 14
2021 6.330.315 lei 1.282.080 lei 15
2020 5.008.668 lei 1.065.289 lei 17
2019 6.023.296 lei 614.516 lei 14
2018 5.162.903 lei 489.794 lei 11
2017 2.637.550 lei 185.196 lei 7
2016 2.086.210 lei 176.662 lei 4
2015 1.135.020 lei -63.449 lei 45
2014 1.330.083 lei 24.172 lei 52
2013 1.360.677 lei 86.711 lei 49
2012 1.209.225 lei 81.007 lei 34
2011 167.322 lei -87.723 lei 25

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2011–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 564 zile+301 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 154 zile−12 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,16%−2,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 75,12%+6,56 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,33×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,06×+0,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 2,3%−10,45 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,56%−3,37 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 24,55%−6,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 701.934 lei−203.523 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,49×−0,46 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,69×−1,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 530 zile+332 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,33%−3,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

7,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă medie sau mare — 61 din 772 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 0,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14 din 114 firme active cu bilanț depus (CAEN 2740)
Vechime relativămai veche decât 63% dintre cele 180 firme active din sector
SectorCAEN 2740 · Fabricarea de echipamente electrice de iluminat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TS OPERATIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TS OPERATIONS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TS OPERATIONS SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25883730, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/8829/2009. Firma a fost înființată la data de 13 august 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de echipamente electrice de iluminat (CAEN 2740).

La ultima verificare, TS OPERATIONS SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 2,0 mil. lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 7.721.273 lei și un rezultat net de 89.600 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TS OPERATIONS SRL?

TS OPERATIONS SRL (CUI 25883730) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă TS OPERATIONS SRL în sectorul său?

TS OPERATIONS SRL ocupă locul 14 din 114 firme active cu bilanț depus în CAEN 2740 (Fabricarea de echipamente electrice de iluminat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TS OPERATIONS SRL față de firmele din același domeniu?

TS OPERATIONS SRL este mai veche decât 63% dintre cele 180 firme active cu CAEN 2740.

Este TS OPERATIONS SRL o firmă activă?

Nu — TS OPERATIONS SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este TS OPERATIONS SRL în insolvență?

La ultima verificare, TS OPERATIONS SRL (CUI 25883730) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are TS OPERATIONS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, TS OPERATIONS SRL figura cu restanțe de 2.013.078 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în TS OPERATIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TS OPERATIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TS OPERATIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, TS OPERATIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TS OPERATIONS SRL?

În anul 2024, TS OPERATIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.721.273 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TS OPERATIONS SRL?

Firmoscop analizează TS OPERATIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.