Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › PELEŢI MILGEC SRL

PELEŢI MILGEC SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Băduleşti Com. Crângurile
CUI 25914364 · J15/549/2009
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PELEŢI MILGEC SRL
Cod fiscal (CIF) RO25914364
Nr. Reg. Comerțului J15/549/2009
Sediu Sat Băduleşti Com. Crângurile, Dâmboviţa
Telefon 0744668620

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GEABA ELENA-CRISTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.08.2009
CAEN1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PELEŢI MILGEC SRL după CUI 25914364 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 44/100
Cifră de afaceri 2025
24.960 lei
+41.0% vs 2024
Profit net 2025
10.372 lei
+411.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă41.6%
Mărime față de sector0 angajați · peste 7% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 622 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 0 lei20112012: 2.000 lei20122013: 30.670 lei20132014: 16.053 lei20142015: 2.903 lei20152016: 6.887 lei20162017: 16.098 lei20172018: 18.536 lei20182019: 2.452 lei20192020: 504 lei20202024: 17.647 lei20242025: 24.960 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 24.960 lei 10.372 lei 0
2024 17.647 lei -3.332 lei 1
2023 -76.156 lei 1
2022 -63.227 lei 1
2021 -117.163 lei 1
2020 504 lei -57.706 lei
2019 2.452 lei -61.184 lei
2018 18.536 lei -111.869 lei 3
2017 16.098 lei -156.319 lei 3
2016 6.887 lei -199.882 lei 3
2015 2.903 lei -55.431 lei 3
2014 16.053 lei -269.892 lei 3
2013 30.670 lei -79.104 lei 4
2012 2.000 lei -164.028 lei 6
2011 0 lei -30.516 lei 1
2010 5.520 lei 1.527 lei
2009

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 22.713 zile−9.590 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 603 zile−235 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 41,55%+60,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.499,77%−34,84 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,07× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 10,02%+13,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.399,77%+34,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,24×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 97,89%+107,95 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 428 din 797 firme active cu bilanț depus (CAEN 1629)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 2.768 firme active din sector
SectorCAEN 1629 · Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PELEŢI MILGEC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PELEŢI MILGEC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PELEŢI MILGEC SRL, cu sediul în Sat Băduleşti Com. Crângurile, are codul unic de înregistrare (CUI) 25914364, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/549/2009. Firma a fost înființată la data de 20 august 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite (CAEN 1629).

La ultima verificare, PELEŢI MILGEC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 24.960 lei și un rezultat net de 10.372 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PELEŢI MILGEC SRL?

PELEŢI MILGEC SRL (CUI 25914364) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PELEŢI MILGEC SRL în sectorul său?

PELEŢI MILGEC SRL ocupă locul 428 din 797 firme active cu bilanț depus în CAEN 1629 (Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PELEŢI MILGEC SRL față de firmele din același domeniu?

PELEŢI MILGEC SRL este mai veche decât 87% dintre cele 2.768 firme active cu CAEN 1629.

Este PELEŢI MILGEC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PELEŢI MILGEC SRL (CUI 25914364) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PELEŢI MILGEC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PELEŢI MILGEC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PELEŢI MILGEC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PELEŢI MILGEC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PELEŢI MILGEC SRL plătitoare de TVA?

Da, PELEŢI MILGEC SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PELEŢI MILGEC SRL?

În anul 2025, PELEŢI MILGEC SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.960 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PELEŢI MILGEC SRL?

Firmoscop analizează PELEŢI MILGEC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.