Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › SCALEMNI SRL

SCALEMNI SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Mărtineşti Com. Odoreu
CUI 25964052 · J30/616/2009
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
FalimentInactiv fiscalDatorii ANAF · 728K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SCALEMNI SRL
CUI 25964052
Nr. Reg. Comerțului J30/616/2009
Sediu social TRACTORIŞTILOR nr. 337, Sat Mărtineşti Com. Odoreu, jud. SATU MARE, 447214
Telefon 0744163120

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

RĂDULESCU ELENA · lichidator judiciar provizoriu

Identitate

Starefaliment
CAEN1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)728.390 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 728.390 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 10 mai 2024 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Satu Mare · dosar 655/83/2024 10 mai 2024
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SCALEMNI SRL după CUI 25964052 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2023
290.263 lei
-34.0% vs 2022
Profit net 2023
-169.727 lei
+26.6% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-58.5%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 588 de firme din Fabricarea altor produse din lemn; fabricarea articolelor din plută, paie și din alte materiale vegetale împletite care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 7,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 76% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 876 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-34%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 466.587 lei20112012: 203.252 lei20122013: 297.933 lei20132014: 322.866 lei20142015: 661.071 lei20152016: 1.028.503 lei20162017: 1.187.613 lei20172018: 1.033.069 lei20182019: 1.170.952 lei20192021: 824.158 lei20212022: 442.160 lei20222023: 290.263 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 290.263 lei -169.727 lei 3
2022 442.160 lei -231.158 lei 3
2021 824.158 lei -227.698 lei 7
2019 1.170.952 lei -115.897 lei 0
2018 1.033.069 lei -122.108 lei 10
2017 1.187.613 lei -270.303 lei 10
2016 1.028.503 lei -82.397 lei 8
2015 661.071 lei 126 lei 8
2014 322.866 lei -36.250 lei 4
2013 297.933 lei 2.903 lei 3
2012 203.252 lei -38.577 lei 4
2011 466.587 lei 63.585 lei 1
2010 187.991 lei 9.621 lei
2009 52.549 lei 504 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2009–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.244 zile+817 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 234 zile+86 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -58,47%−6,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 501,79%+133,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,2×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -47,73%+1,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -401,79%−133,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 96.754 lei−50.633 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,82×−0,12 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,84×−0,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 199 zile+17 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -36,2%−3,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 421 din 1.165 firme active cu bilanț depus (CAEN 1623)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 2.619 firme active din sector
SectorCAEN 1623 · Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SCALEMNI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SCALEMNI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SCALEMNI SRL, cu sediul în Sat Mărtineşti Com. Odoreu, are codul unic de înregistrare (CUI) 25964052, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/616/2009. Firma a fost înființată la data de 2 septembrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții (CAEN 1623).

La ultima verificare, SCALEMNI SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 728K lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 290.263 lei și un rezultat net de -169.727 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SCALEMNI SRL?

SCALEMNI SRL (CUI 25964052) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă SCALEMNI SRL în sectorul său?

SCALEMNI SRL ocupă locul 421 din 1.165 firme active cu bilanț depus în CAEN 1623 (Fabricarea altor elemente de dulgherie și tâmplărie, pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SCALEMNI SRL față de firmele din același domeniu?

SCALEMNI SRL este mai veche decât 57% dintre cele 2.619 firme active cu CAEN 1623.

Este SCALEMNI SRL o firmă activă?

Nu — SCALEMNI SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este SCALEMNI SRL în insolvență?

La ultima verificare, SCALEMNI SRL (CUI 25964052) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are SCALEMNI SRL datorii la stat?

La ultima verificare, SCALEMNI SRL figura cu restanțe de 728.390 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SCALEMNI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SCALEMNI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SCALEMNI SRL plătitoare de TVA?

Nu, SCALEMNI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SCALEMNI SRL?

În anul 2023, SCALEMNI SRL a raportat o cifră de afaceri de 290.263 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SCALEMNI SRL?

Firmoscop analizează SCALEMNI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.