Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › FOOD SECURITY CONCEPT SRL

FOOD SECURITY CONCEPT SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sat Iveşti Com. Iveşti
CUI 26054039 · J37/73/2016
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FOOD SECURITY CONCEPT SRL
Cod fiscal (CIF) RO26054039
Nr. Reg. Comerțului J37/73/2016
Sediu social IVEŞTI nr. 909, Sat Iveşti Com. Iveşti, jud. VASLUI, 737320
Telefon 0744888488

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

AVANU CĂTĂLINA LUCICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 02.02.2016
CAEN7500 · Activități veterinare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FOOD SECURITY CONCEPT SRL după CUI 26054039 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
64.991 lei
+21.0% vs 2024
Profit net 2025
-25.977 lei
+81.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-40.0%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 3.033 de firme din Activități veterinare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 12,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 20% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 3.066 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 16.416 lei20142015: 18.585 lei20152016: 38.143 lei20162017: 45.339 lei20172018: 138.464 lei20182019: 470.522 lei20192020: 461.967 lei20202021: 429.248 lei20212022: 283.836 lei20222023: 271.462 lei20232024: 53.607 lei20242025: 64.991 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 64.991 lei -25.977 lei 1
2024 53.607 lei -140.861 lei 1
2023 271.462 lei -21.264 lei 2
2022 283.836 lei -10.746 lei 2
2021 429.248 lei 7.724 lei 2
2020 461.967 lei 27.629 lei 2
2019 470.522 lei 23.705 lei 4
2018 138.464 lei 17.768 lei 4
2017 45.339 lei 16.361 lei 2
2016 38.143 lei 16.205 lei 2
2015 18.585 lei -8.096 lei 1
2014 16.416 lei -11.392 lei 1
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2010 -1.256 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 768 zile+62 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 86 zile+59 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -39,97%+222,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 612,68%−135,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,16× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -116,44%+900,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -512,68%+125,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 64.991 lei+11.384 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,91×−0,96 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,8×−15,97 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 26 zile+14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -27,49%+44,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.412 din 3.986 firme active cu bilanț depus (CAEN 7500)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 5.183 firme active din sector
SectorCAEN 7500 · Activități veterinare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Iveşti Com. Iveşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.02.2016
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/9711/2009 → J37/73/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 02.02.2016 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Vaslui → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Iveşti, Comuna Iveşti → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J37/73/2016 → J40/9711/2009
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bacău → Vaslui
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Sascut, Comuna Sascut → Sat Iveşti, Comuna Iveşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/170/2012 → J37/73/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Vaslui → Bacău
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Iveşti, Comuna Iveşti → Sat Sascut, Comuna Sascut
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J37/73/2016 → J4/170/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bacău → Vaslui
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Sascut, Comuna Sascut → Sat Iveşti, Comuna Iveşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J4/170/2012 → J37/73/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Bacău
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Sascut, Comuna Sascut
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J37/73/2016 → J4/170/2012
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 02.02.2016

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FOOD SECURITY CONCEPT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FOOD SECURITY CONCEPT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FOOD SECURITY CONCEPT SRL, cu sediul în Sat Iveşti Com. Iveşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 26054039, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J37/73/2016. Firma a fost înființată la data de 2 octombrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități veterinare (CAEN 7500).

La ultima verificare, FOOD SECURITY CONCEPT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 64.991 lei și un rezultat net de -25.977 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FOOD SECURITY CONCEPT SRL?

FOOD SECURITY CONCEPT SRL (CUI 26054039) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FOOD SECURITY CONCEPT SRL în sectorul său?

FOOD SECURITY CONCEPT SRL ocupă locul 3.412 din 3.986 firme active cu bilanț depus în CAEN 7500 (Activități veterinare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FOOD SECURITY CONCEPT SRL față de firmele din același domeniu?

FOOD SECURITY CONCEPT SRL este mai veche decât 71% dintre cele 5.183 firme active cu CAEN 7500.

Este FOOD SECURITY CONCEPT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FOOD SECURITY CONCEPT SRL (CUI 26054039) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FOOD SECURITY CONCEPT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FOOD SECURITY CONCEPT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FOOD SECURITY CONCEPT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FOOD SECURITY CONCEPT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FOOD SECURITY CONCEPT SRL plătitoare de TVA?

Da, FOOD SECURITY CONCEPT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FOOD SECURITY CONCEPT SRL?

În anul 2025, FOOD SECURITY CONCEPT SRL a raportat o cifră de afaceri de 64.991 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FOOD SECURITY CONCEPT SRL?

Firmoscop analizează FOOD SECURITY CONCEPT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.