Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › DAC AVANTAJE SRL

DAC AVANTAJE SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 26055042 · J40/9776/2009
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAC AVANTAJE SRL
CUI 26055042
Nr. Reg. Comerțului J40/9776/2009
Sediu social Str. Alexandru Ipsilanti nr. 2, bl. 29 BIS, sc. 1, et. 2, ap. 15, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 22427

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CIURARU ANIŞOARA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 19.07.2024
CAEN4932 · Transporturi cu taxiuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAC AVANTAJE SRL după CUI 26055042 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2020
105.386 lei
+6.0% vs 2019
Profit net 2020
-17.016 lei
-113.9% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-16.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 14.563 lei20092010: 113.049 lei20102011: 113.520 lei20112012: 210.130 lei20122013: 117.504 lei20132014: 381.980 lei20142015: 584.918 lei20152016: 451.722 lei20162017: 118.763 lei20172018: 96.068 lei20182019: 99.144 lei20192020: 105.386 lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 105.386 lei -17.016 lei 1
2019 99.144 lei -7.955 lei 1
2018 96.068 lei -91.704 lei 1
2017 118.763 lei -40.705 lei 1
2016 451.722 lei 105 lei 2
2015 584.918 lei -41.826 lei 2
2014 381.980 lei -156.096 lei 1
2013 117.504 lei -121.694 lei 1
2012 210.130 lei -28.125 lei 5
2011 113.520 lei -56.716 lei 5
2010 113.049 lei 8.002 lei 3
2009 14.563 lei -80 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2009–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.893 zile+125 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 97 zile+27 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -16,15%−8,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 296,44%−52,81 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,34×+0,05 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,04%−2,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -196,44%+52,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 105.386 lei+6.242 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,37×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,41×−0,08 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 898 zile+154 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -13,19%−6,63 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.564 din 8.155 firme active cu bilanț depus (CAEN 4932)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 21.571 firme active din sector
SectorCAEN 4932 · Transporturi cu taxiuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAC AVANTAJE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAC AVANTAJE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DAC AVANTAJE SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 26055042, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/9776/2009. Firma a fost înființată la data de 2 octombrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Transporturi cu taxiuri (CAEN 4932).

La ultima verificare, DAC AVANTAJE SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 105.386 lei și un rezultat net de -17.016 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAC AVANTAJE SRL?

DAC AVANTAJE SRL (CUI 26055042) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă DAC AVANTAJE SRL în sectorul său?

DAC AVANTAJE SRL ocupă locul 1.564 din 8.155 firme active cu bilanț depus în CAEN 4932 (Transporturi cu taxiuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAC AVANTAJE SRL față de firmele din același domeniu?

DAC AVANTAJE SRL este mai veche decât 64% dintre cele 21.571 firme active cu CAEN 4932.

Este DAC AVANTAJE SRL o firmă activă?

DAC AVANTAJE SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este DAC AVANTAJE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DAC AVANTAJE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DAC AVANTAJE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAC AVANTAJE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAC AVANTAJE SRL plătitoare de TVA?

Nu, DAC AVANTAJE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAC AVANTAJE SRL?

În anul 2020, DAC AVANTAJE SRL a raportat o cifră de afaceri de 105.386 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAC AVANTAJE SRL?

Firmoscop analizează DAC AVANTAJE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.