Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › NEFROCARE SIG SRL

NEFROCARE SIG SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 26059907 · J40/5530/2013
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
Dizolvată prin fuziuneNeplătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEFROCARE SIG SRL
CUI 26059907
Nr. Reg. Comerțului J40/5530/2013
Sediu social Şos. Bucureşti-Ploieşti nr. 19-21, et. 3, Băneasa Business Centre, camera 14, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

ŢONCU IOANA ELENA · administratorDANIELA - CALIOPI VOICULESCU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.09.2021
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată prin fuziune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEFROCARE SIG SRL după CUI 26059907 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2020
8.222.490 lei
-2.0% vs 2019
Profit net 2020
-995.215 lei
-631.1% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-12.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract pe această firmă — a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent. Verifică firma care a preluat-o. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 73.710 lei20102011: 2.987.288 lei20112012: 3.801.016 lei20122013: 4.376.099 lei20132014: 5.132.712 lei20142015: 6.149.164 lei20152016: 6.253.818 lei20162017: 7.193.019 lei20172018: 7.829.116 lei20182019: 8.386.963 lei20192020: 8.222.490 lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 8.222.490 lei -995.215 lei 35
2019 8.386.963 lei -136.134 lei 46
2018 7.829.116 lei 316.709 lei 46
2017 7.193.019 lei 250.300 lei 45
2016 6.253.818 lei 336.915 lei
2015 6.149.164 lei 599.131 lei 33
2014 5.132.712 lei 213.865 lei 32
2013 4.376.099 lei 31.340 lei 29
2012 3.801.016 lei -349.918 lei 28
2011 2.987.288 lei -1.047.602 lei 29
2010 73.710 lei -666.698 lei 36

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2010–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 170 zile−16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 40 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12,1%−10,48 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 163,93%+50,64 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,61×−0,27 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -42,49%−38,88 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -63,67%−50,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 234.928 lei+52.603 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,51×+1,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,31×−0,4 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 27 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,79%−9,19 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 238 din 13.078 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 16.354 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sector 1 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.09.2021
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/1757/2009 → J40/5530/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.09.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5530/2013 → J12/1757/2009
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Bucureşti Sectorul 1

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEFROCARE SIG SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEFROCARE SIG SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEFROCARE SIG SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 26059907, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5530/2013. Firma a fost înființată la data de 2 octombrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, NEFROCARE SIG SRL figura ca dizolvată prin fuziune — absorbită de altă firmă, deci fără existență independentă. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 8.222.490 lei și un rezultat net de -995.215 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEFROCARE SIG SRL?

NEFROCARE SIG SRL (CUI 26059907) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Ce loc ocupă NEFROCARE SIG SRL în sectorul său?

NEFROCARE SIG SRL ocupă locul 238 din 13.078 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEFROCARE SIG SRL față de firmele din același domeniu?

NEFROCARE SIG SRL este mai veche decât 86% dintre cele 16.354 firme active cu CAEN 8622.

Este NEFROCARE SIG SRL o firmă activă?

Nu — NEFROCARE SIG SRL a fost absorbită prin fuziune și nu mai există ca firmă independentă la data ultimei verificări.

Este NEFROCARE SIG SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare NEFROCARE SIG SRL (CUI 26059907) figura ca dizolvată prin fuziune, nu în insolvență. Firma a fost absorbită de alta, ceea ce e o operațiune obișnuită de restructurare, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NEFROCARE SIG SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEFROCARE SIG SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEFROCARE SIG SRL plătitoare de TVA?

Nu, NEFROCARE SIG SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEFROCARE SIG SRL?

În anul 2020, NEFROCARE SIG SRL a raportat o cifră de afaceri de 8.222.490 lei și un număr mediu de 35 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEFROCARE SIG SRL?

Firmoscop analizează NEFROCARE SIG SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.