Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Maramureș › TECHTEX S.R.L.

TECHTEX S.R.L.

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Cicârlău Com. Cicârlău
CUI 26063142 · J24/1905/2021
Atenție sporită Verificat la ANAF · 6 noiembrie 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 13 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TECHTEX S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO26063142
Nr. Reg. Comerțului J24/1905/2021
Sediu social Vasile Lucaciu nr. 2, Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău, jud. Maramureş, 437095
Telefon 0769298322

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 6 noiembrie 2026.

Reprezentanți

CITR SPRL · administrator judiciar provizoriuFILIP IOAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareinsolvență
CAEN1395 · Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)12.846.925 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 6 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 noiembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 12.846.925 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 26 mai 2025 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Maramureş · dosar 1022/100/2025 26 mai 2025
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TECHTEX S.R.L. după CUI 26063142 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
22.746.563 lei
-74,0% vs 2024
Profit net 2025
-9.481.589 lei
+62,2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-41.7%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-74%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 4.036.448 lei20122013: 3.071.689 lei20132014: 2.647.836 lei20142015: 2.076.774 lei20152016: 3.030.692 lei20162017: 1.948.805 lei20172018: 10.120.375 lei20182019: 23.800.161 lei20192020: 109.033.893 lei20202023: 87.230.461 lei20232024: 87.754.460 lei20242025: 22.746.563 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 22.746.563 lei -9.481.589 lei 92
2024 87.754.460 lei -25.088.614 lei 226
2023 87.230.461 lei 3.786.128 lei 169
2020 109.033.893 lei 25.092.899 lei 214
2019 23.800.161 lei 332.516 lei 23
2018 10.120.375 lei 269.060 lei 18
2017 1.948.805 lei 630.894 lei 43
2016 3.030.692 lei 1.232.933 lei 44
2015 2.076.774 lei 524.471 lei 47
2014 2.647.836 lei 616.747 lei 48
2013 3.071.689 lei 1.128.994 lei 60
2012 4.036.448 lei 1.358.901 lei 81
2011 4.938.627 lei 2.295.500 lei 86
2010 13.374.029 lei 1.311.680 lei 60
2009 4.965.250 lei 15.747 lei 25

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidanu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.551 de zile+1.891 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 787 de zile+598 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -41,68%−13,09 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 134,2%+32,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,75×−0,23 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -8%+8,06 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -33,08%−32,34 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 247.245 lei−141.049 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×−0,37 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,77×−0,78 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 477 de zile+242 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -28,51%−7,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,7%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere — 4.856 din 18.881 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4 din 31 de firme active cu bilanț depus (CAEN 1395)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 53 de firme active din sector
SectorCAEN 1395 · Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte →

Contracte publice

Contracte publice (SEAP)9
Valoare totală (2024–2026)64.100 lei
Acorduri-cadru plafon, nu bani încasați5 · 304.949 lei

Autorități: DIRECTIA GENERALA DE ASISTENTA SOCIALA SI PROTECTIA COPILULUI SECTOR 6, Institutul Oncologic Prof. Dr. I. Chiricuta Cluj-Napoca, SPITALUL CLINIC JUDETEAN MURES

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume69
Dintre care în procedură de insolvență3
Dintre care radiate (închise)37

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.11.2021 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Loc. Beclean, Oraş Beclean → Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/461/2009 → J5/2801/2017
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău → Loc. Beclean, Oraş Beclean
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J24/1905/2021 → J06/461/2009
  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei → Sat Cicârlău Com. Cicârlău
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.11.2021
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J5/2801/2017 → J24/1905/2021
  • 13 iulie 2026Redenumire: EUROCOMFIL LML SRL → TECHTEX S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bistriţa-Năsăud → Bihor
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Beclean, Oraş Beclean → Sat Oşorhei, Comuna Oşorhei
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/461/2009 → J5/2801/2017
  • 13 iulie 2026Redenumire: TECHTEX S.R.L. → EUROCOMFIL LML SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Maramureş → Bistriţa-Năsăud
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău → Loc. Beclean, Oraş Beclean
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J24/1905/2021 → J06/461/2009
  • 13 iulie 2026Redenumire: EUROCOMFIL LML SRL → TECHTEX S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bistriţa-Năsăud → Maramureş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Loc. Beclean, Oraş Beclean → Sat Cicârlău, Comuna Cicârlău
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J06/461/2009 → J24/1905/2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TECHTEX S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TECHTEX S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

TECHTEX S.R.L., cu sediul în Sat Cicârlău Com. Cicârlău, are codul unic de înregistrare (CUI) 26063142, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J24/1905/2021. Firma a fost înființată la data de 5 octombrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte (CAEN 1395).

La ultima verificare, TECHTEX S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 13 mil. lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 22.746.563 lei și un rezultat net de -9.481.589 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 6 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TECHTEX S.R.L.?

TECHTEX S.R.L. (CUI 26063142) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 noiembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă TECHTEX S.R.L. în sectorul său?

TECHTEX S.R.L. ocupă locul 4 din 31 de firme active cu bilanț depus în CAEN 1395 (Fabricarea de textile nețesute și articole din acestea, cu excepția confecțiilor de îmbrăcăminte), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TECHTEX S.R.L. față de firmele din același domeniu?

TECHTEX S.R.L. este mai veche decât 72% dintre cele 53 de firme active cu CAEN 1395.

Este TECHTEX S.R.L. o firmă activă?

Nu — TECHTEX S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este TECHTEX S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, TECHTEX S.R.L. (CUI 26063142) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are TECHTEX S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, TECHTEX S.R.L. figura cu restanțe de 12.846.925 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în TECHTEX S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TECHTEX S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TECHTEX S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, TECHTEX S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TECHTEX S.R.L.?

În anul 2025, TECHTEX S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 22.746.563 lei și un număr mediu de 92 de angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TECHTEX S.R.L.?

Firmoscop analizează TECHTEX S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Maramureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 1395 din Maramureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Maramureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 6 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.