Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › STO - STADY SRL

STO - STADY SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sat Moşniţa Veche Com. Moşniţa Nouă
CUI 26103077 · J35/1894/2009
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STO - STADY SRL
CUI 26103077
Nr. Reg. Comerțului J35/1894/2009
Sediu social Str. Armoniei nr. 2, ap. 1, Sat Moşniţa Veche Com. Moşniţa Nouă, jud. TIMIŞ, 307287
Telefon 0746761161

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

STOICHESCU ION · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 28.08.2025
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STO - STADY SRL după CUI 26103077 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2024
5.000 lei
-60.0% vs 2023
Profit net 2024
1.490 lei
+131.9% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă29.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-60%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 3.500 lei3.500 lei20092010: 24.857 lei25K lei20102011: 60.710 lei61K lei20112012: 17.857 lei18K lei20122013: 17.857 lei18K lei20132014: 0 lei0 lei20142023: 12.605 lei13K lei20232024: 5.000 lei5.000 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 5.000 lei 1.490 lei
2023 12.605 lei -4.669 lei
2022 -2.021 lei 1
2021 -2.235 lei
2020 0 lei
2019 0 lei
2018 0 lei
2017 -252 lei
2016 -396 lei
2015 -336 lei
2014 0 lei -386 lei
2013 17.857 lei -516 lei
2012 17.857 lei -7.618 lei 1
2011 60.710 lei 701 lei 3
2010 24.857 lei 4.718 lei
2009 3.500 lei 669 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.057 zile+637 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 29,8%+66,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 378,41%−238,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,26×+0,1 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 38,94%+237,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -278,41%+238,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,31×−4,06 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 66,16%+88,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 26.364 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 67.232 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STO - STADY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STO - STADY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STO - STADY SRL, cu sediul în Sat Moşniţa Veche Com. Moşniţa Nouă, are codul unic de înregistrare (CUI) 26103077, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1894/2009. Firma a fost înființată la data de 14 octombrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, STO - STADY SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 5.000 lei și un rezultat net de 1.490 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STO - STADY SRL?

STO - STADY SRL (CUI 26103077) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă STO - STADY SRL în sectorul său?

STO - STADY SRL ocupă locul 26.364 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STO - STADY SRL față de firmele din același domeniu?

STO - STADY SRL este mai veche decât 76% dintre cele 67.232 firme active cu CAEN 4120.

Este STO - STADY SRL o firmă activă?

Nu — STO - STADY SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este STO - STADY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare STO - STADY SRL (CUI 26103077) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în STO - STADY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STO - STADY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STO - STADY SRL plătitoare de TVA?

Nu, STO - STADY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STO - STADY SRL?

În anul 2024, STO - STADY SRL a raportat o cifră de afaceri de 5.000 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STO - STADY SRL?

Firmoscop analizează STO - STADY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.