Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › CV PENSION SRL

CV PENSION SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sat Giroc Com. Giroc
CUI 26124894 · J35/1938/2009
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CV PENSION SRL
CUI 26124894
Nr. Reg. Comerțului J35/1938/2009
Sediu social Str. Gloria nr. 65, Sat Giroc Com. Giroc, jud. TIMIŞ, 307220

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 30.10.2024
CAEN5590 · Alte servicii de cazare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CV PENSION SRL după CUI 26124894 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 63/100
Cifră de afaceri 2022
6.392 lei
-86.0% vs 2021
Profit net 2022
-97.137 lei
-53.7% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-1519.7%
Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-86%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 0 lei20112012: 25.364 lei20122013: 56.682 lei20132014: 38.523 lei20142015: 105.903 lei20152016: 138.590 lei20162017: 226.305 lei20172018: 217.033 lei20182019: 224.875 lei20192020: 185.518 lei20202021: 44.170 lei20212022: 6.392 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 6.392 lei -97.137 lei
2021 44.170 lei -63.209 lei 1
2020 185.518 lei -3.881 lei 2
2019 224.875 lei 85.953 lei 2
2018 217.033 lei 73.126 lei 2
2017 226.305 lei 98.375 lei 1
2016 138.590 lei 48.677 lei 1
2015 105.903 lei 63.075 lei 1
2014 38.523 lei -54.111 lei 1
2013 56.682 lei 11.908 lei 1
2012 25.364 lei 1.956 lei
2011 0 lei -270 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2011–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 5.048 zile+4.232 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.312 zile+965 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.519,67%−1.376,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,01%+7,62 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,86×−0,79 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,54×+0,16 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -58,99%−34,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -38,47%−20,94 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 65,22%−7,39 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,03×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 7,36×−43,53 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 50 zile+43 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -75,32%−18,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.794 din 2.025 firme active cu bilanț depus (CAEN 5590)
Vechime relativămai veche decât 57% dintre cele 4.414 firme active din sector
SectorCAEN 5590 · Alte servicii de cazare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CV PENSION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CV PENSION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CV PENSION SRL, cu sediul în Sat Giroc Com. Giroc, are codul unic de înregistrare (CUI) 26124894, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1938/2009. Firma a fost înființată la data de 20 octombrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Alte servicii de cazare (CAEN 5590).

La ultima verificare, CV PENSION SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 6.392 lei și un rezultat net de -97.137 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CV PENSION SRL?

CV PENSION SRL (CUI 26124894) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă CV PENSION SRL în sectorul său?

CV PENSION SRL ocupă locul 1.794 din 2.025 firme active cu bilanț depus în CAEN 5590 (Alte servicii de cazare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CV PENSION SRL față de firmele din același domeniu?

CV PENSION SRL este mai veche decât 57% dintre cele 4.414 firme active cu CAEN 5590.

Este CV PENSION SRL o firmă activă?

Nu — CV PENSION SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este CV PENSION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare CV PENSION SRL (CUI 26124894) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în CV PENSION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CV PENSION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CV PENSION SRL plătitoare de TVA?

Nu, CV PENSION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CV PENSION SRL?

În anul 2022, CV PENSION SRL a raportat o cifră de afaceri de 6.392 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CV PENSION SRL?

Firmoscop analizează CV PENSION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.