Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › DONNA SHOES SRL

DONNA SHOES SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Sat Ghiroda Com. Ghiroda
CUI 26205336 · J35/2183/2009
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
FalimentInactiv fiscalDatorii ANAF · 3,3 mil. leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DONNA SHOES SRL
CUI 26205336
Nr. Reg. Comerțului J35/2183/2009
Sediu social Calea LUGOJULUI nr. 42, Sat Ghiroda Com. Ghiroda, jud. TIMIŞ, 307200

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CONSULTIM LICHIDARI SPRL · lichidator judiciarBOTA CRISTIAN-SEBASTIAN · administrator special

Identitate

Starefaliment
CAEN1520 · Fabricarea încălțămintei
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)3.296.755 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 3.296.755 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 2 februarie 2021 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Timiş · dosar 367/30/2021 2 februarie 2021
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DONNA SHOES SRL după CUI 26205336 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2023
19.824 lei
-99.0% vs 2022
Profit net 2023
-119.229 lei
+31.8% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-601.4%
Mărime față de sector4 angajați · peste 48% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 753 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-99%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 4.880.878 lei20122013: 5.957.981 lei20132014: 10.748.895 lei20142015: 11.292.179 lei20152016: 12.306.867 lei20162017: 14.323.009 lei20172018: 16.666.285 lei20182019: 10.101.290 lei20192020: 2.650.286 lei20202021: 2.863.599 lei20212022: 3.459.166 lei20222023: 19.824 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 19.824 lei -119.229 lei 4
2022 3.459.166 lei -174.902 lei 41
2021 2.863.599 lei -767.729 lei 46
2020 2.650.286 lei -1.347.555 lei 48
2019 10.101.290 lei -2.691.335 lei 145
2018 16.666.285 lei 89.886 lei 111
2017 14.323.009 lei 238.064 lei 73
2016 12.306.867 lei 55.368 lei 94
2015 11.292.179 lei 164.203 lei 95
2014 10.748.895 lei 500.851 lei 85
2013 5.957.981 lei 238.065 lei 80
2012 4.880.878 lei 74.015 lei 59
2011 5.731.100 lei 211.855 lei 65
2010 4.701.272 lei 305 lei 66
2009 188.820 lei 18.641 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2009–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 106.433 zile+105.817 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 17.400 zile+17.294 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -601,44%−596,38 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 532,97%+69,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,19× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -10,99%+2,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -432,97%−69,88 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 4.956 lei−79.414 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,02×−2,72 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -57,23%−53,88 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 686 din 859 firme active cu bilanț depus (CAEN 1520)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 1.427 firme active din sector
SectorCAEN 1520 · Fabricarea încălțămintei →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DONNA SHOES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DONNA SHOES SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DONNA SHOES SRL, cu sediul în Sat Ghiroda Com. Ghiroda, are codul unic de înregistrare (CUI) 26205336, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/2183/2009. Firma a fost înființată la data de 10 noiembrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea încălțămintei (CAEN 1520).

La ultima verificare, DONNA SHOES SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 3,3 mil. lei. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 19.824 lei și un rezultat net de -119.229 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DONNA SHOES SRL?

DONNA SHOES SRL (CUI 26205336) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă DONNA SHOES SRL în sectorul său?

DONNA SHOES SRL ocupă locul 686 din 859 firme active cu bilanț depus în CAEN 1520 (Fabricarea încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DONNA SHOES SRL față de firmele din același domeniu?

DONNA SHOES SRL este mai veche decât 56% dintre cele 1.427 firme active cu CAEN 1520.

Este DONNA SHOES SRL o firmă activă?

Nu — DONNA SHOES SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este DONNA SHOES SRL în insolvență?

La ultima verificare, DONNA SHOES SRL (CUI 26205336) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are DONNA SHOES SRL datorii la stat?

La ultima verificare, DONNA SHOES SRL figura cu restanțe de 3.296.755 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în DONNA SHOES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DONNA SHOES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DONNA SHOES SRL plătitoare de TVA?

Nu, DONNA SHOES SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DONNA SHOES SRL?

În anul 2023, DONNA SHOES SRL a raportat o cifră de afaceri de 19.824 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DONNA SHOES SRL?

Firmoscop analizează DONNA SHOES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.