Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Dâmbovița › REUS SOLUTION SRL

REUS SOLUTION SRL

Înființată în 2009 · 16 ani vechime · Municipiul Târgovişte
CUI 26303067 · J2009000813153
Atenție sporită Verificat la ANAF · 18 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REUS SOLUTION SRL
CUI 26303067
Nr. Reg. Comerțului J2009000813153
Sediu social COL MARIN STĂNESCU nr. 8, bl. 39D, ap. 1, Municipiul Târgovişte, jud. Dâmboviţa, 130164
Telefon 0245222392

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Reprezentanți

RAICIU VASILICA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 18 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 18 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REUS SOLUTION SRL după CUI 26303067 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2017
86.950 lei
+11.0% vs 2016
Profit net 2017
36.839 lei
+112.1% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă42.4%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 9 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 3.900 lei3.900 lei20092010: 29.750 lei30K lei20102011: 43.200 lei43K lei20112012: 51.500 lei52K lei20122013: 58.994 lei59K lei20132014: 63.602 lei64K lei20142015: 64.600 lei65K lei20152016: 78.600 lei79K lei20162017: 86.950 lei87K lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 86.950 lei 36.839 lei 2
2016 78.600 lei 17.370 lei 2
2015 64.600 lei 431 lei 2
2014 63.602 lei 5.928 lei 2
2013 58.994 lei 5.216 lei 1
2012 51.500 lei 9.073 lei 1
2011 43.200 lei 18.422 lei 1
2010 29.750 lei 1.874 lei 1
2009 3.900 lei 3.196 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2009–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile−4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 85 de zile+33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 42,37%+20,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 3,36%−2,66 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 29,77×+13,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,27%+9,26 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 36,02%+9,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 96,64%+2,66 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 43.475 lei+4.175 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,85×−0,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 112,34×+53,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 72,2%+44,15 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.917 din 2.751 de firme active cu bilanț depus (CAEN 6310)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 4.248 de firme active din sector
SectorCAEN 6310 · Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REUS SOLUTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REUS SOLUTION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

REUS SOLUTION SRL, cu sediul în Municipiul Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 26303067, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000813153. Firma a fost înființată la data de 7 decembrie 2009 și are ca obiect principal de activitate Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe (CAEN 6310).

La ultima verificare, REUS SOLUTION SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 86.950 lei și un rezultat net de 36.839 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REUS SOLUTION SRL?

REUS SOLUTION SRL (CUI 26303067) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 18 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă REUS SOLUTION SRL în sectorul său?

REUS SOLUTION SRL ocupă locul 1.917 din 2.751 de firme active cu bilanț depus în CAEN 6310 (Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REUS SOLUTION SRL față de firmele din același domeniu?

REUS SOLUTION SRL este mai veche decât 88% dintre cele 4.248 de firme active cu CAEN 6310.

Este REUS SOLUTION SRL o firmă activă?

REUS SOLUTION SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este REUS SOLUTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REUS SOLUTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REUS SOLUTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REUS SOLUTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REUS SOLUTION SRL plătitoare de TVA?

Nu, REUS SOLUTION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REUS SOLUTION SRL?

În anul 2017, REUS SOLUTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 86.950 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REUS SOLUTION SRL?

Firmoscop analizează REUS SOLUTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 18 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.