Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL

MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Orş. Sinaia
CUI 26424131 · J29/84/2010
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL
CUI 26424131
Nr. Reg. Comerțului J29/84/2010
Sediu social Cal. Bucureşti nr. 5, C1-anexa Hale Pompe Rotative. etaj 3. camera 8, Orş. Sinaia, jud. PRAHOVA, 106100
Telefon 0721275194

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

MITREA GEORGIANA ANDREEA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 30.12.2024
CAEN4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL după CUI 26424131 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2023
238.000 lei
-26.0% vs 2022
Profit net 2023
-40.611 lei
-661.1% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-17.1%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 921 de firme din Alte lucrări de instalații pentru construcții care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 14,4%.

Mărime față de sector13 angajați · peste 91% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.005 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital1.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 221.531 lei20122013: 236.681 lei20132014: 244.531 lei20142015: 270.508 lei20152016: 277.275 lei20162017: 281.092 lei20172018: 288.928 lei20182019: 291.414 lei20192020: 232.143 lei20202021: 317.063 lei20212022: 322.395 lei20222023: 238.000 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 238.000 lei -40.611 lei 13
2022 322.395 lei 7.238 lei 14
2021 317.063 lei 21.392 lei 14
2020 232.143 lei -51.354 lei 15
2019 291.414 lei -11.987 lei 15
2018 288.928 lei 5.827 lei 17
2017 281.092 lei -5.337 lei 27
2016 277.275 lei 32.289 lei 19
2015 270.508 lei 14.632 lei 19
2014 244.531 lei 15.438 lei 18
2013 236.681 lei 4.350 lei 10
2012 221.531 lei 585 lei 20
2011 242.915 lei 20.406 lei 21
2010 223.054 lei 1.702 lei 18

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2010–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 24 zile−26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 36 zile−70 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -17,06%−19,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,76%+10,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,79×−0,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,26×+0,44 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -320,96%−334,55 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -141,98%−149,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 44,24%−10,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 18.308 lei−4.720 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 8,32×+5 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -14,57%−17,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 281 din 670 firme active cu bilanț depus (CAEN 4329)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 1.198 firme active din sector
SectorCAEN 4329 · Alte lucrări de instalații pentru construcții →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume17
Dintre care radiate (închise)11

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL, cu sediul în Orş. Sinaia, are codul unic de înregistrare (CUI) 26424131, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/84/2010. Firma a fost înființată la data de 21 ianuarie 2010 și are ca obiect principal de activitate Alte lucrări de instalații pentru construcții (CAEN 4329).

La ultima verificare, MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 238.000 lei și un rezultat net de -40.611 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL?

MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL (CUI 26424131) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL în sectorul său?

MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL ocupă locul 281 din 670 firme active cu bilanț depus în CAEN 4329 (Alte lucrări de instalații pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL față de firmele din același domeniu?

MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL este mai veche decât 65% dintre cele 1.198 firme active cu CAEN 4329.

Este MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL o firmă activă?

Nu — MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL (CUI 26424131) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL plătitoare de TVA?

Nu, MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL?

În anul 2023, MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL a raportat o cifră de afaceri de 238.000 lei și un număr mediu de 13 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL?

Firmoscop analizează MS MENTENANŢĂ GENERALĂ SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.