Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › TURO MED SRL

TURO MED SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Orş. Tălmaciu
CUI 26532141 · J2010000095326
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TURO MED SRL
Cod fiscal (CIF) RO26532141
Nr. Reg. Comerțului J2010000095326
Sediu social Str. Pieţii nr. 15, Orş. Tălmaciu, jud. SIBIU, 206

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VOICU VLAD · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 16.02.2010
CAEN4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TURO MED SRL după CUI 26532141 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
633.077 lei
+23.0% vs 2024
Profit net 2025
-60.291 lei
-54.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-9.5%
Față de sectorpeste 9% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.602 de firme din Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 45% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 2.627 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.302.125 lei20142015: 1.037.140 lei20152016: 940.031 lei20162017: 930.781 lei20172018: 533.890 lei20182019: 434.934 lei20192020: 334.722 lei20202021: 374.173 lei20212022: 422.151 lei20222023: 397.281 lei20232024: 513.806 lei20242025: 633.077 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 633.077 lei -60.291 lei 3
2024 513.806 lei -38.922 lei 2
2023 397.281 lei -36.810 lei 2
2022 422.151 lei 8.532 lei 2
2021 374.173 lei -30.809 lei
2020 334.722 lei 3.500 lei
2019 434.934 lei 21.573 lei 5
2018 533.890 lei -76.571 lei 5
2017 930.781 lei -87.600 lei 7
2016 940.031 lei -43.227 lei 5
2015 1.037.140 lei -3.129 lei 6
2014 1.302.125 lei 66.471 lei 5
2013 1.194.189 lei 137.022 lei 3
2012 704.093 lei -45.707 lei 3
2011 1.284.441 lei 55.384 lei 3
2010 129.546 lei 6.805 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 272 zile−24 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 45 zile−14 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,52%−1,94 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 156,46%+20,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,64×−0,1 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -19,99%−7,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -56,46%−20,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 211.026 lei−45.877 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,1×+0,43 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2,98×+0,61 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 122 zile−32 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,14%−3,32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.081 din 3.256 firme active cu bilanț depus (CAEN 4773)
Vechime relativămai veche decât 43% dintre cele 4.653 firme active din sector
SectorCAEN 4773 · Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TURO MED SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TURO MED SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TURO MED SRL, cu sediul în Orş. Tălmaciu, are codul unic de înregistrare (CUI) 26532141, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000095326. Firma a fost înființată la data de 17 februarie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice (CAEN 4773).

La ultima verificare, TURO MED SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 633.077 lei și un rezultat net de -60.291 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TURO MED SRL?

TURO MED SRL (CUI 26532141) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TURO MED SRL în sectorul său?

TURO MED SRL ocupă locul 2.081 din 3.256 firme active cu bilanț depus în CAEN 4773 (Comerț cu amănuntul al produselor farmaceutice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TURO MED SRL față de firmele din același domeniu?

TURO MED SRL este mai veche decât 43% dintre cele 4.653 firme active cu CAEN 4773.

Este TURO MED SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TURO MED SRL (CUI 26532141) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TURO MED SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TURO MED SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TURO MED SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TURO MED SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TURO MED SRL plătitoare de TVA?

Da, TURO MED SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TURO MED SRL?

În anul 2025, TURO MED SRL a raportat o cifră de afaceri de 633.077 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TURO MED SRL?

Firmoscop analizează TURO MED SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.