Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › RUSTEL IMPEX SRL

RUSTEL IMPEX SRL

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 2656932 · J1992002458037
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RUSTEL IMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO2656932
Nr. Reg. Comerțului J1992002458037
Sediu social Str. Gheorghe Doja nr. 29BIS, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ
Telefon 253687

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NEAGOE ANA-MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.01.1993
CAEN4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RUSTEL IMPEX SRL după CUI 2656932 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 35/100
Cifră de afaceri 2025
289.801 lei
-7.0% vs 2024
Profit net 2025
5.491 lei
+174.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă1.9%
Față de sectorpeste 42% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.274 de firme din Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.215 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 187.534 lei20142015: 236.724 lei20152016: 315.224 lei20162017: 231.575 lei20172018: 192.706 lei20182019: 179.824 lei20192020: 137.395 lei20202021: 159.761 lei20212022: 153.888 lei20222023: 371.425 lei20232024: 312.535 lei20242025: 289.801 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 289.801 lei 5.491 lei 1
2024 312.535 lei 2.003 lei 1
2023 371.425 lei 8.464 lei 1
2022 153.888 lei -80.007 lei 2
2021 159.761 lei -53.778 lei 2
2020 137.395 lei -45.771 lei 2
2019 179.824 lei -24.296 lei 2
2018 192.706 lei -40.638 lei 2
2017 231.575 lei -27.286 lei 2
2016 315.224 lei 9.364 lei 2
2015 236.724 lei -25.279 lei 2
2014 187.534 lei -33.035 lei 2
2013 178.377 lei -36.191 lei 2
2012 199.862 lei -30.093 lei 2
2011 219.301 lei -40.562 lei 2
2010 225.047 lei -47.284 lei 2
2009 311.522 lei -35.095 lei 2
2008 298.784 lei -36.768 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 848 zile+64 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,89%+1,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 962,89%−106,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,1× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,86%+4,67 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -860,42%+105,81 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 289.801 lei−22.734 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,15×−0,83 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,9×+0,24 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 62 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,98%+0,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.228 din 2.175 firme active cu bilanț depus (CAEN 4649)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 3.146 firme active din sector
SectorCAEN 4649 · Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RUSTEL IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RUSTEL IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RUSTEL IMPEX SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 2656932, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1992002458037. Firma a fost înființată la data de 15 ianuarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc (CAEN 4649).

La ultima verificare, RUSTEL IMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 289.801 lei și un rezultat net de 5.491 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RUSTEL IMPEX SRL?

RUSTEL IMPEX SRL (CUI 2656932) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă RUSTEL IMPEX SRL în sectorul său?

RUSTEL IMPEX SRL ocupă locul 1.228 din 2.175 firme active cu bilanț depus în CAEN 4649 (Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RUSTEL IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

RUSTEL IMPEX SRL este mai veche decât 98% dintre cele 3.146 firme active cu CAEN 4649.

Este RUSTEL IMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RUSTEL IMPEX SRL (CUI 2656932) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RUSTEL IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RUSTEL IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RUSTEL IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RUSTEL IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RUSTEL IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, RUSTEL IMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RUSTEL IMPEX SRL?

În anul 2025, RUSTEL IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 289.801 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RUSTEL IMPEX SRL?

Firmoscop analizează RUSTEL IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.