Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › CUBOMATIC SRL

CUBOMATIC SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Voluntari Orş. Voluntari
CUI 26611857 · J23/674/2010
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CUBOMATIC SRL
CUI 26611857
Nr. Reg. Comerțului J23/674/2010
Sediu social Str. TIBUCANI nr. 17, Sat Voluntari Orş. Voluntari, jud. ILFOV, 77190

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

BUCUR NICULAE CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.03.2010
CAEN4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CUBOMATIC SRL după CUI 26611857 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
85.644 lei
-21.0% vs 2024
Profit net 2025
-13.175 lei
-289.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-15.4%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.130 de firme din CAEN 4799 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 7,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 42% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.073 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 0 lei20142016: 66.637 lei20162017: 112.739 lei20172018: 80.274 lei20182019: 75.351 lei20192020: 41.429 lei20202021: 50.137 lei20212022: 82.992 lei20222023: 104.189 lei20232024: 108.761 lei20242025: 85.644 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 85.644 lei -13.175 lei 1
2024 108.761 lei 6.957 lei 1
2023 104.189 lei 16.577 lei 1
2022 82.992 lei 20.620 lei
2021 50.137 lei -507 lei
2020 41.429 lei -4.795 lei 1
2019 75.351 lei -3.080 lei 1
2018 80.274 lei -21.198 lei 1
2017 112.739 lei -59.950 lei 2
2016 66.637 lei -12.006 lei 2
2015 0 lei
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 0 lei 0 lei
2010 -1.360 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 222 zile+87 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 7 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -15,38%−21,78 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 731%+246,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,14×−0,07 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -184,81%−268,87 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -631%−246,65 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 85.644 lei−23.117 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 12,01×−1,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 72,76× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 5 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -12,58%−20,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 786 din 1.778 firme active cu bilanț depus (CAEN 4799)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 6.789 firme active din sector
SectorCAEN 4799 · Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CUBOMATIC SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CUBOMATIC SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CUBOMATIC SRL, cu sediul în Sat Voluntari Orş. Voluntari, are codul unic de înregistrare (CUI) 26611857, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/674/2010. Firma a fost înființată la data de 5 martie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor (CAEN 4799).

La ultima verificare, CUBOMATIC SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 85.644 lei și un rezultat net de -13.175 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CUBOMATIC SRL?

CUBOMATIC SRL (CUI 26611857) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CUBOMATIC SRL în sectorul său?

CUBOMATIC SRL ocupă locul 786 din 1.778 firme active cu bilanț depus în CAEN 4799 (Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CUBOMATIC SRL față de firmele din același domeniu?

CUBOMATIC SRL este mai veche decât 80% dintre cele 6.789 firme active cu CAEN 4799.

Este CUBOMATIC SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CUBOMATIC SRL (CUI 26611857) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CUBOMATIC SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CUBOMATIC SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CUBOMATIC SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CUBOMATIC SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CUBOMATIC SRL plătitoare de TVA?

Nu, CUBOMATIC SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CUBOMATIC SRL?

În anul 2025, CUBOMATIC SRL a raportat o cifră de afaceri de 85.644 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CUBOMATIC SRL?

Firmoscop analizează CUBOMATIC SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ilfov →

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.