Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › NUŢĂ RECOVER SRL

NUŢĂ RECOVER SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sector 6 Mun. Bucureşti
CUI 26649789 · J40/2692/2010
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
InsolvențăInactiv fiscalDatorii ANAF · 255K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NUŢĂ RECOVER SRL
CUI 26649789
Nr. Reg. Comerțului J40/2692/2010
Sediu social Str. Parafinei nr. 7A, PARTER , CAM. 2, Sector 6 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 61488
Telefon 0740307764

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

CII PĂLĂCEAN LIVIA-ALINA · lichidator judiciar

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN8291 · Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)255.147 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 255.147 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NUŢĂ RECOVER SRL după CUI 26649789 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 83/100
Cifră de afaceri 2022
87.748 lei
-32.0% vs 2021
Profit net 2022
63.593 lei
+1478.8% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă72.5%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-32%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 60.964 lei20102011: 78.919 lei20112012: 201.309 lei20122013: 209.755 lei20132014: 396.317 lei20142015: 499.724 lei20152016: 814.977 lei20162017: 1.473.568 lei20172018: 653.819 lei20182020: 134.134 lei20202021: 129.614 lei20212022: 87.748 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 87.748 lei 63.593 lei 1
2021 129.614 lei 4.028 lei 1
2020 134.134 lei 57.811 lei 1
2018 653.819 lei 172.848 lei 4
2017 1.473.568 lei 515.159 lei 7
2016 814.977 lei 228.676 lei 7
2015 499.724 lei 103.774 lei 3
2014 396.317 lei 99.217 lei 4
2013 209.755 lei 386 lei 5
2012 201.309 lei 40.013 lei
2011 78.919 lei 5.902 lei 3
2010 60.964 lei -4.982 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2010–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.348 zile+416 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.671 zile+548 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 72,47%+69,36 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 23,19%−1,5 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,31×+0,26 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,92%+5,52 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,55%+4,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 76,81%+1,5 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 87.748 lei−41.866 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,06× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 155,86×−74,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 300,04%+293,6 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 159 din 284 firme active cu bilanț depus (CAEN 8291)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 4.782 firme active din sector
SectorCAEN 8291 · Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NUŢĂ RECOVER SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NUŢĂ RECOVER SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NUŢĂ RECOVER SRL, cu sediul în Sector 6 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 26649789, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/2692/2010. Firma a fost înființată la data de 15 martie 2010 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului (CAEN 8291).

La ultima verificare, NUŢĂ RECOVER SRL figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 255K lei. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 87.748 lei și un rezultat net de 63.593 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NUŢĂ RECOVER SRL?

NUŢĂ RECOVER SRL (CUI 26649789) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă NUŢĂ RECOVER SRL în sectorul său?

NUŢĂ RECOVER SRL ocupă locul 159 din 284 firme active cu bilanț depus în CAEN 8291 (Activități ale agențiilor de colectare și a birourilor (oficiilor) de raportare a creditului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NUŢĂ RECOVER SRL față de firmele din același domeniu?

NUŢĂ RECOVER SRL este mai veche decât 76% dintre cele 4.782 firme active cu CAEN 8291.

Este NUŢĂ RECOVER SRL o firmă activă?

Nu — NUŢĂ RECOVER SRL figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este NUŢĂ RECOVER SRL în insolvență?

La ultima verificare, NUŢĂ RECOVER SRL (CUI 26649789) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are NUŢĂ RECOVER SRL datorii la stat?

La ultima verificare, NUŢĂ RECOVER SRL figura cu restanțe de 255.147 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în NUŢĂ RECOVER SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NUŢĂ RECOVER SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NUŢĂ RECOVER SRL plătitoare de TVA?

Nu, NUŢĂ RECOVER SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NUŢĂ RECOVER SRL?

În anul 2022, NUŢĂ RECOVER SRL a raportat o cifră de afaceri de 87.748 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NUŢĂ RECOVER SRL?

Firmoscop analizează NUŢĂ RECOVER SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.