Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › COS & CAMI'S GENERATION SRL

COS & CAMI'S GENERATION SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Sânpetru Com. Sânpetru
CUI 26798233 · J08/440/2010
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COS & CAMI'S GENERATION SRL
Cod fiscal (CIF) RO26798233
Nr. Reg. Comerțului J08/440/2010
Sediu social Str. Vasile Goldiş nr. 45A, camera 1, Sat Sânpetru Com. Sânpetru, jud. BRAŞOV, 507190
Telefon 0368423680

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

STANCU CONSTANTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 19.04.2010
CAEN4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COS & CAMI'S GENERATION SRL după CUI 26798233 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
3.075.374 lei
+8.0% vs 2024
Profit net 2025
16.026 lei
+144.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.5%
Față de sectorpeste 34% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 687 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 693 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 500.137 lei20142015: 1.140.780 lei20152016: 1.704.747 lei20162017: 1.654.830 lei20172018: 1.646.618 lei20182019: 1.492.197 lei20192020: 741.738 lei20202021: 1.630.926 lei20212022: 2.381.443 lei20222023: 2.704.535 lei20232024: 2.840.872 lei20242025: 3.075.374 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 3.075.374 lei 16.026 lei 3
2024 2.840.872 lei 6.567 lei 4
2023 2.704.535 lei 7.932 lei 5
2022 2.381.443 lei 329.523 lei 5
2021 1.630.926 lei 103.916 lei 5
2020 741.738 lei -27.199 lei 5
2019 1.492.197 lei -42.219 lei 3
2018 1.646.618 lei 17.316 lei 3
2017 1.654.830 lei 46.097 lei 2
2016 1.704.747 lei 69.602 lei 2
2015 1.140.780 lei 33.577 lei 1
2014 500.137 lei -19.226 lei 1
2013 349.861 lei -1.831 lei 2
2012 355.026 lei 1.444 lei 1
2011 355.400 lei 236 lei 1
2010 175.394 lei 7.069 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 142 zile−19 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 73 zile+6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,52%+0,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 143,6%+0,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,7× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,93%+1,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -43,6%−0,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.025.125 lei+314.907 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,7×+0,44 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,24×+5,83 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 19 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,71%+0,43 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 229 din 1.154 firme active cu bilanț depus (CAEN 4645)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 1.877 firme active din sector
SectorCAEN 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume46
Dintre care radiate (închise)20

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COS & CAMI'S GENERATION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COS & CAMI'S GENERATION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

COS & CAMI'S GENERATION SRL, cu sediul în Sat Sânpetru Com. Sânpetru, are codul unic de înregistrare (CUI) 26798233, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/440/2010. Firma a fost înființată la data de 20 aprilie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

La ultima verificare, COS & CAMI'S GENERATION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 3.075.374 lei și un rezultat net de 16.026 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COS & CAMI'S GENERATION SRL?

COS & CAMI'S GENERATION SRL (CUI 26798233) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă COS & CAMI'S GENERATION SRL în sectorul său?

COS & CAMI'S GENERATION SRL ocupă locul 229 din 1.154 firme active cu bilanț depus în CAEN 4645 (Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COS & CAMI'S GENERATION SRL față de firmele din același domeniu?

COS & CAMI'S GENERATION SRL este mai veche decât 67% dintre cele 1.877 firme active cu CAEN 4645.

Este COS & CAMI'S GENERATION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare COS & CAMI'S GENERATION SRL (CUI 26798233) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este COS & CAMI'S GENERATION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, COS & CAMI'S GENERATION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în COS & CAMI'S GENERATION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COS & CAMI'S GENERATION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COS & CAMI'S GENERATION SRL plătitoare de TVA?

Da, COS & CAMI'S GENERATION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COS & CAMI'S GENERATION SRL?

În anul 2025, COS & CAMI'S GENERATION SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.075.374 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COS & CAMI'S GENERATION SRL?

Firmoscop analizează COS & CAMI'S GENERATION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.