Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › NUR TRADE SRL

NUR TRADE SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 26823981 · J2010000245277
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NUR TRADE SRL
Cod fiscal (CIF) RO26823981
Nr. Reg. Comerțului J2010000245277
Sediu social Bld. Traian, bl. S3, ap. P, Mun. Piatra Neamţ, 610136

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ARUSOAEI MIHAELA-VIOLETA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 18.05.2011
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NUR TRADE SRL după CUI 26823981 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2025
201.410 lei
-54.0% vs 2024
Profit net 2025
37.582 lei
+122.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă18.7%
Față de sectorpeste 84% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 8.918 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 32% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.701 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-54%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 814.091 lei20142015: 714.206 lei20152016: 442.037 lei20162017: 241.131 lei20172018: 378.291 lei20182019: 552.772 lei20192020: 604.052 lei20202021: 482.405 lei20212022: 8.971 lei20222023: 1.215.184 lei20232024: 442.514 lei20242025: 201.410 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 201.410 lei 37.582 lei 1
2024 442.514 lei -163.947 lei
2023 1.215.184 lei 457.743 lei 1
2022 8.971 lei -201.340 lei 1
2021 482.405 lei -54.806 lei 1
2020 604.052 lei 21.201 lei 5
2019 552.772 lei 63.585 lei 5
2018 378.291 lei 185.389 lei 5
2017 241.131 lei -123.497 lei 7
2016 442.037 lei -100.748 lei 7
2015 714.206 lei 16.546 lei 3
2014 814.091 lei 3.621 lei 3
2013 894.107 lei 4.042 lei 2
2012 429.948 lei 2.122 lei 11
2011 230.278 lei -25.724 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.934 zile+1.125 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 164 zile−314 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 18,66%+55,71 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,48%−4,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 3,54%+21 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,46%+4,06 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 201.410 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,19×−0,28 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,41×−626,27 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 258 zile+257 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 12,99%+39,09 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.025 din 6.708 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 52% dintre cele 15.044 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NUR TRADE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NUR TRADE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NUR TRADE SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 26823981, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000245277. Firma a fost înființată la data de 23 aprilie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, NUR TRADE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 201.410 lei și un rezultat net de 37.582 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NUR TRADE SRL?

NUR TRADE SRL (CUI 26823981) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă NUR TRADE SRL în sectorul său?

NUR TRADE SRL ocupă locul 2.025 din 6.708 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NUR TRADE SRL față de firmele din același domeniu?

NUR TRADE SRL este mai veche decât 52% dintre cele 15.044 firme active cu CAEN 4719.

Este NUR TRADE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NUR TRADE SRL (CUI 26823981) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NUR TRADE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NUR TRADE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NUR TRADE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NUR TRADE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NUR TRADE SRL plătitoare de TVA?

Da, NUR TRADE SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NUR TRADE SRL?

În anul 2025, NUR TRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 201.410 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NUR TRADE SRL?

Firmoscop analizează NUR TRADE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.