Sari la conținut
FirmoscopFirmeBihor › FANISTE SRL

FANISTE SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Albiş Com. Buduslău
CUI 26931789 · J05/639/2010
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FANISTE SRL
CUI 26931789
Nr. Reg. Comerțului J05/639/2010
Sediu Sat Albiş Com. Buduslău, Bihor
Telefon 0768047615

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

BIVOLARU ANITA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.05.2010
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FANISTE SRL după CUI 26931789 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
274.592 lei
-4.0% vs 2024
Profit net 2025
52 lei
+100.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.0%
Față de sectorpeste 32% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 58% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 102.520 lei20142015: 211.083 lei20152016: 172.112 lei20162017: 218.552 lei20172018: 275.251 lei20182019: 250.671 lei20192020: 208.789 lei20202021: 185.955 lei20212022: 220.835 lei20222023: 259.319 lei20232024: 286.518 lei20242025: 274.592 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 274.592 lei 52 lei 2
2024 286.518 lei -32.868 lei 2
2023 259.319 lei 483 lei 2
2022 220.835 lei 1.199 lei 2
2021 185.955 lei 4.821 lei 2
2020 208.789 lei 6.455 lei 2
2019 250.671 lei -13.427 lei 4
2018 275.251 lei -1.048 lei 3
2017 218.552 lei -17.884 lei 2
2016 172.112 lei -23.266 lei 3
2015 211.083 lei -6.821 lei 3
2014 102.520 lei -10.169 lei 2
2013 83.369 lei -12.711 lei 2
2012 124.513 lei -360 lei 2
2011 96.422 lei -3.061 lei 2
2010 46.525 lei -3.230 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 166 zile+4 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 5 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,02%+11,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 924,06%+92,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,11× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,38%+215,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -824,06%−92,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 137.296 lei−5.963 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 20,27×+1,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 33,12×−36,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 11 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,77%+11,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19.776 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 56% dintre cele 91.136 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FANISTE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FANISTE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FANISTE SRL, cu sediul în Sat Albiş Com. Buduslău, are codul unic de înregistrare (CUI) 26931789, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J05/639/2010. Firma a fost înființată la data de 17 mai 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, FANISTE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 274.592 lei și un rezultat net de 52 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FANISTE SRL?

FANISTE SRL (CUI 26931789) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă FANISTE SRL în sectorul său?

FANISTE SRL ocupă locul 19.776 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FANISTE SRL față de firmele din același domeniu?

FANISTE SRL este mai veche decât 56% dintre cele 91.136 firme active cu CAEN 4711.

Este FANISTE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare FANISTE SRL (CUI 26931789) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este FANISTE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FANISTE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FANISTE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FANISTE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FANISTE SRL plătitoare de TVA?

Nu, FANISTE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FANISTE SRL?

În anul 2025, FANISTE SRL a raportat o cifră de afaceri de 274.592 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FANISTE SRL?

Firmoscop analizează FANISTE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Bihor →

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.