Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › CNN CONSTRUCT INVEST SRL

CNN CONSTRUCT INVEST SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Apahida Com. Apahida
CUI 27055636 · J2010000970126
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CNN CONSTRUCT INVEST SRL
Cod fiscal (CIF) RO27055636
Nr. Reg. Comerțului J2010000970126
Sediu social Str. Ghiocelului nr. 17, Sat Apahida Com. Apahida, jud. CLUJ
Telefon 0745381498

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POP VASILE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 14.06.2010
CAEN4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CNN CONSTRUCT INVEST SRL după CUI 27055636 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 23/100
Cifră de afaceri 2025
101.000 lei
-42.0% vs 2024
Profit net 2025
2.001 lei
-94.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.0%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 405 de firme din Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 15,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 456 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-42%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 197.645 lei20142015: 98.300 lei20152016: 189.071 lei20162017: 39.900 lei20172018: 56.251 lei20182019: 177.269 lei20192020: 90.000 lei20202021: 57.920 lei20212022: 37.920 lei20222023: 174.500 lei20232024: 174.500 lei20242025: 101.000 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 101.000 lei 2.001 lei 1
2024 174.500 lei 38.831 lei 1
2023 174.500 lei 38.831 lei 1
2022 37.920 lei -41.940 lei 2
2021 57.920 lei -103.334 lei 1
2020 90.000 lei -52.166 lei 1
2019 177.269 lei -7.283 lei 1
2018 56.251 lei -18.714 lei 1
2017 39.900 lei -33.702 lei 1
2016 189.071 lei 16.477 lei 1
2015 98.300 lei 2.383 lei 2
2014 197.645 lei 64.258 lei 2
2013 112.670 lei -44.534 lei 2
2012 84.518 lei -19.988 lei 2
2011 86.928 lei -69.771 lei 2
2010 364.822 lei 127.107 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.023 zile+401 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 142 zile+93 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 1,98%−20,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 271,35%+24,51 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,37× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,92%−30,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -171,35%−24,51 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 101.000 lei−73.500 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,97×−0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 2,72%−34,99 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 448 din 593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4222)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 977 firme active din sector
SectorCAEN 4222 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume481
Dintre care în procedură de insolvență7
Dintre care radiate (închise)316

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CNN CONSTRUCT INVEST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CNN CONSTRUCT INVEST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CNN CONSTRUCT INVEST SRL, cu sediul în Sat Apahida Com. Apahida, are codul unic de înregistrare (CUI) 27055636, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000970126. Firma a fost înființată la data de 14 iunie 2010 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații (CAEN 4222).

La ultima verificare, CNN CONSTRUCT INVEST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 101.000 lei și un rezultat net de 2.001 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CNN CONSTRUCT INVEST SRL?

CNN CONSTRUCT INVEST SRL (CUI 27055636) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CNN CONSTRUCT INVEST SRL în sectorul său?

CNN CONSTRUCT INVEST SRL ocupă locul 448 din 593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4222 (Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CNN CONSTRUCT INVEST SRL față de firmele din același domeniu?

CNN CONSTRUCT INVEST SRL este mai veche decât 80% dintre cele 977 firme active cu CAEN 4222.

Este CNN CONSTRUCT INVEST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CNN CONSTRUCT INVEST SRL (CUI 27055636) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CNN CONSTRUCT INVEST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CNN CONSTRUCT INVEST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CNN CONSTRUCT INVEST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CNN CONSTRUCT INVEST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CNN CONSTRUCT INVEST SRL plătitoare de TVA?

Da, CNN CONSTRUCT INVEST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CNN CONSTRUCT INVEST SRL?

În anul 2025, CNN CONSTRUCT INVEST SRL a raportat o cifră de afaceri de 101.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CNN CONSTRUCT INVEST SRL?

Firmoscop analizează CNN CONSTRUCT INVEST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.