Sari la conținut
FirmoscopFirmeSălaj › STALL ARDALEX SRL

STALL ARDALEX SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Mun. Zalău
CUI 27079201 · J31/196/2010
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
FalimentInactiv fiscalDatorii ANAF · 812K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STALL ARDALEX SRL
CUI 27079201
Nr. Reg. Comerțului J31/196/2010
Sediu social Str. Fabricii nr. 10, biroul 14, Mun. Zalău, jud. SĂLAJ, 450074
Telefon 0742212786

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

DOBOCAN LAURENTIU-DAN · lichidator judiciar

Identitate

Starefaliment
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)812.428 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 812.428 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 2 august 2022 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · Tribunalul Sălaj · dosar 1076/84/2022 2 august 2022
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STALL ARDALEX SRL după CUI 27079201 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2021
3.564.535 lei
-31.0% vs 2020
Profit net 2021
-399.959 lei
-303.6% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-11.2%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-31%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 27.083 lei20112012: 96.830 lei20122013: 288.613 lei20132014: 286.788 lei20142015: 1.306.283 lei20152016: 2.036.590 lei20162017: 2.449.675 lei20172018: 3.676.298 lei20182019: 4.228.557 lei20192020: 5.183.045 lei20202021: 3.564.535 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 3.564.535 lei -399.959 lei 17
2020 5.183.045 lei 196.407 lei 17
2019 4.228.557 lei 292.859 lei 12
2018 3.676.298 lei 276.180 lei 10
2017 2.449.675 lei 132.565 lei 7
2016 2.036.590 lei -186.028 lei 4
2015 1.306.283 lei -160.761 lei 3
2014 286.788 lei -180.564 lei 2
2013 288.613 lei -48.978 lei 2
2012 96.830 lei 3.618 lei 1
2011 27.083 lei -381 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2011–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 241 zile+26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 zile−60 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,22%−15,01 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 103,69%+15,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,96×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -17,63%−23,29 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -3,92%−15,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 209.679 lei−95.206 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,57×+0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,65×+0,25 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 78 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,42%−13,35 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.571 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 68% dintre cele 12.910 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STALL ARDALEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STALL ARDALEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STALL ARDALEX SRL, cu sediul în Mun. Zalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 27079201, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J31/196/2010. Firma a fost înființată la data de 18 iunie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, STALL ARDALEX SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 812K lei. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 3.564.535 lei și un rezultat net de -399.959 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STALL ARDALEX SRL?

STALL ARDALEX SRL (CUI 27079201) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă STALL ARDALEX SRL în sectorul său?

STALL ARDALEX SRL ocupă locul 1.571 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STALL ARDALEX SRL față de firmele din același domeniu?

STALL ARDALEX SRL este mai veche decât 68% dintre cele 12.910 firme active cu CAEN 4690.

Este STALL ARDALEX SRL o firmă activă?

Nu — STALL ARDALEX SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este STALL ARDALEX SRL în insolvență?

La ultima verificare, STALL ARDALEX SRL (CUI 27079201) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are STALL ARDALEX SRL datorii la stat?

La ultima verificare, STALL ARDALEX SRL figura cu restanțe de 812.428 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în STALL ARDALEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STALL ARDALEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STALL ARDALEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, STALL ARDALEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STALL ARDALEX SRL?

În anul 2021, STALL ARDALEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.564.535 lei și un număr mediu de 17 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STALL ARDALEX SRL?

Firmoscop analizează STALL ARDALEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.