Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › TRIFALEMION SRL

TRIFALEMION SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Livada Com. Mera
CUI 27130096 · J2010000274392
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TRIFALEMION SRL
Cod fiscal (CIF) RO27130096
Nr. Reg. Comerțului J2010000274392
Sediu Sat Livada Com. Mera, Vrancea
Telefon 0761992530

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 11.02.2021
CAEN0220 · Exploatarea forestieră
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TRIFALEMION SRL după CUI 27130096 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
299.856 lei
+62.0% vs 2024
Profit net 2025
-27.835 lei
-31.7% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-9.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 8.360 lei20102011: 114.420 lei20112012: 40.573 lei20122013: 132.340 lei20132014: 64.090 lei20142015: 0 lei20152021: 44.724 lei20212022: 354.696 lei20222023: 174.038 lei20232024: 185.066 lei20242025: 299.856 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 299.856 lei -27.835 lei 2
2024 185.066 lei -21.132 lei 2
2023 174.038 lei -35.189 lei 4
2022 354.696 lei -24.519 lei 4
2021 44.724 lei 3.119 lei 2
2020 0 lei
2019 0 lei
2018 0 lei
2017 0 lei
2016 0 lei
2015 0 lei 0 lei
2014 64.090 lei 92 lei 1
2013 132.340 lei -8.282 lei 2
2012 40.573 lei -12.590 lei 2
2011 114.420 lei 107 lei 1
2010 8.360 lei 497 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 230 zile−93 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,28%+2,14 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 297,46%+49,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,34×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -43,78%−11,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -197,46%−49,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 149.928 lei+57.395 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,72×+1,91 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,56×+3,55 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 56 zile−65 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,23%+3,1 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.244 din 4.038 firme active cu bilanț depus (CAEN 0220)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 6.143 firme active din sector
SectorCAEN 0220 · Exploatarea forestieră →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 august 2026Schimbare număr de înmatriculare: J39/274/2010 → J2010000274392

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TRIFALEMION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TRIFALEMION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TRIFALEMION SRL, cu sediul în Sat Livada Com. Mera, are codul unic de înregistrare (CUI) 27130096, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000274392. Firma a fost înființată la data de 2 iulie 2010 și are ca obiect principal de activitate Exploatarea forestieră (CAEN 0220).

La ultima verificare, TRIFALEMION SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 299.856 lei și un rezultat net de -27.835 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TRIFALEMION SRL?

TRIFALEMION SRL (CUI 27130096) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă TRIFALEMION SRL în sectorul său?

TRIFALEMION SRL ocupă locul 2.244 din 4.038 firme active cu bilanț depus în CAEN 0220 (Exploatarea forestieră), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TRIFALEMION SRL față de firmele din același domeniu?

TRIFALEMION SRL este mai veche decât 70% dintre cele 6.143 firme active cu CAEN 0220.

Este TRIFALEMION SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare TRIFALEMION SRL (CUI 27130096) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este TRIFALEMION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TRIFALEMION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TRIFALEMION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TRIFALEMION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TRIFALEMION SRL plătitoare de TVA?

Da, TRIFALEMION SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TRIFALEMION SRL?

În anul 2025, TRIFALEMION SRL a raportat o cifră de afaceri de 299.856 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TRIFALEMION SRL?

Firmoscop analizează TRIFALEMION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.