Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › PERFECT KNIK SRL

PERFECT KNIK SRL

Înființată în 2010 · 16 ani vechime · Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian
CUI 27158860 · J2010001211136
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PERFECT KNIK SRL
CUI 27158860
Nr. Reg. Comerțului J2010001211136
Sediu social Str. Mihai Eminescu nr. 81A, et. P, LOT 2. CAM.1, Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian, jud. CONSTANŢA
Telefon 0722599181

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GACHI CORNELIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.07.2010
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PERFECT KNIK SRL după CUI 27158860 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
92.091 lei
-38.0% vs 2024
Profit net 2025
-84.542 lei
-108.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-91.8%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.761 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 12.374 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-38%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 204.910 lei20142015: 380.429 lei20152016: 346.898 lei20162017: 239.362 lei20172018: 222.909 lei20182019: 203.618 lei20192020: 185.585 lei20202021: 169.711 lei20212022: 183.089 lei20222023: 141.189 lei20232024: 149.294 lei20242025: 92.091 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 92.091 lei -84.542 lei 1
2024 149.294 lei -40.607 lei 1
2023 141.189 lei -124.199 lei 2
2022 183.089 lei -49.566 lei 2
2021 169.711 lei 2.369 lei 1
2020 185.585 lei 445.633 lei 1
2019 203.618 lei -48.720 lei 2
2018 222.909 lei -161.392 lei 6
2017 239.362 lei -133.810 lei 3
2016 346.898 lei -8.527 lei 3
2015 380.429 lei 78.059 lei 4
2014 204.910 lei -82.000 lei 4
2013 207.774 lei -85.458 lei 4
2012 177.407 lei -52.451 lei 9
2011 138.343 lei 6.151 lei 7
2010 25.559 lei 80 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.354 zile+639 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 110 zile+38 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -91,8%−64,6 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.069,64%+632,17 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,09×−0,14 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -264,72%−203,95 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -969,44%−632,63 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 92.091 lei−57.203 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,88×+0,65 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6.139,4×+6.123,94 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -46,64%−26,26 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.292 din 9.891 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 15.982 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PERFECT KNIK SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PERFECT KNIK SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PERFECT KNIK SRL, cu sediul în Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian, are codul unic de înregistrare (CUI) 27158860, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010001211136. Firma a fost înființată la data de 12 iulie 2010 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, PERFECT KNIK SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 92.091 lei și un rezultat net de -84.542 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PERFECT KNIK SRL?

PERFECT KNIK SRL (CUI 27158860) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă PERFECT KNIK SRL în sectorul său?

PERFECT KNIK SRL ocupă locul 7.292 din 9.891 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PERFECT KNIK SRL față de firmele din același domeniu?

PERFECT KNIK SRL este mai veche decât 82% dintre cele 15.982 firme active cu CAEN 9531.

Este PERFECT KNIK SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare PERFECT KNIK SRL (CUI 27158860) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este PERFECT KNIK SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PERFECT KNIK SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PERFECT KNIK SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PERFECT KNIK SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PERFECT KNIK SRL plătitoare de TVA?

Nu, PERFECT KNIK SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PERFECT KNIK SRL?

În anul 2025, PERFECT KNIK SRL a raportat o cifră de afaceri de 92.091 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PERFECT KNIK SRL?

Firmoscop analizează PERFECT KNIK SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.