Sari la conținut
FirmoscopFirmeIași › AGRESIV C&B S.R.L.

AGRESIV C&B S.R.L.

Înființată în 1993 · 33 ani vechime · Mun. Iaşi
CUI 2727804 · J22/3446/2018
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGRESIV C&B S.R.L.
CUI 2727804
Nr. Reg. Comerțului J22/3446/2018
Sediu social Cal. Chişinăului nr. 2 A, Corp C3. clădirea mică etaj 1. camera 5, Mun. Iaşi
Telefon 0335401452

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 13.12.2018
CAEN4671 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AGRESIV C&B S.R.L. după CUI 2727804 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 77/100
Cifră de afaceri 2024
110.605.831 lei
+287.0% vs 2023
Profit net 2024
825.664 lei
+54.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă0.7%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.309 de firme din Comerț cu amănuntul al autovehiculelor care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 1,5%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 3.707 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital61.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 47.267.650 lei20132014: 39.365.982 lei20142015: 87.555.684 lei20152016: 132.363.826 lei20162017: 121.924.056 lei20172018: 95.141.616 lei20182019: 124.390.053 lei20192020: 78.484.922 lei20202021: 99.997.629 lei20212022: 30.277.337 lei20222023: 28.579.839 lei20232024: 110.605.831 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 110.605.831 lei 825.664 lei 3
2023 28.579.839 lei 534.572 lei 2
2022 30.277.337 lei 525.431 lei 1
2021 99.997.629 lei 1.349.842 lei 1
2020 78.484.922 lei 798.851 lei 1
2019 124.390.053 lei 758.783 lei 1
2018 95.141.616 lei 496.563 lei 1
2017 121.924.056 lei 488.505 lei 1
2016 132.363.826 lei 85.388 lei 7
2015 87.555.684 lei 19.050 lei 0
2014 39.365.982 lei -1.579.825 lei 0
2013 47.267.650 lei 8.828 lei 0
2012 56.306.003 lei 1.390 lei 0
2011 26.831.695 lei 3.872 lei 0
2010 28.053.290 lei -52.932 lei
2008 -26.351 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2020 și 2021, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20202021
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50nunu

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 171 zile−82 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 144 zile−65 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,75%−1,12 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,03%+2,72 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 61,56×+25,41 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,28%+0,72 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 1,6%−1,03 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 1,62%−1,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 36.868.610 lei+22.578.690 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,14×+0,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 14,45×+7,04 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 25 zile−24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,88%−1,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 28 din 942 firme active cu bilanț depus (CAEN 4671)
Vechime relativămai veche decât 99% dintre cele 1.908 firme active din sector
SectorCAEN 4671 · Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 13.12.2018
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2018003446226 → J22/3446/2018
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 13.12.2018 → funcțiune
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Vaslui → Iaşi
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Vaslui → Municipiul Iaşi
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J37/1006/1992 → J2018003446226
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Iaşi → Vaslui
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Iaşi → Municipiul Vaslui
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J22/3446/2018 → J37/1006/1992

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AGRESIV C&B S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGRESIV C&B S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AGRESIV C&B S.R.L., cu sediul în Mun. Iaşi, are codul unic de înregistrare (CUI) 2727804, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J22/3446/2018. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 1993 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate (CAEN 4671).

La ultima verificare, AGRESIV C&B S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 110.605.831 lei și un rezultat net de 825.664 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AGRESIV C&B S.R.L.?

AGRESIV C&B S.R.L. (CUI 2727804) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă AGRESIV C&B S.R.L. în sectorul său?

AGRESIV C&B S.R.L. ocupă locul 28 din 942 firme active cu bilanț depus în CAEN 4671 (Comerț cu ridicata al combustibililor solizi, lichizi și gazoși și al produselor derivate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGRESIV C&B S.R.L. față de firmele din același domeniu?

AGRESIV C&B S.R.L. este mai veche decât 99% dintre cele 1.908 firme active cu CAEN 4671.

Este AGRESIV C&B S.R.L. o firmă activă?

AGRESIV C&B S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este AGRESIV C&B S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AGRESIV C&B S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AGRESIV C&B S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGRESIV C&B S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGRESIV C&B S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, AGRESIV C&B S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGRESIV C&B S.R.L.?

În anul 2024, AGRESIV C&B S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 110.605.831 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGRESIV C&B S.R.L.?

Firmoscop analizează AGRESIV C&B S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Iaşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Iași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.