Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › EVO INSTAL SRL

EVO INSTAL SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 27406648 · J2010001507123
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EVO INSTAL SRL
Cod fiscal (CIF) RO27406648
Nr. Reg. Comerțului J2010001507123
Sediu social Str. Mărginaşă nr. 36, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0742133290

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NEGREA BOGDAN-FLORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.09.2010
CAEN4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EVO INSTAL SRL după CUI 27406648 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
440.800 lei
+67.0% vs 2024
Profit net 2025
-218.567 lei
-432.5% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-49.6%
Față de sectorpeste 6% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 827 de firme din Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,4%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 45.145 lei20142015: 63.000 lei20152016: 66.000 lei20162017: 92.000 lei20172018: 104.500 lei20182019: 123.000 lei20192020: 114.000 lei20202021: 501.355 lei20212022: 114.000 lei20222023: 114.000 lei20232024: 264.592 lei20242025: 440.800 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 440.800 lei -218.567 lei
2024 264.592 lei 65.739 lei
2023 114.000 lei -314.226 lei 2
2022 114.000 lei -327.875 lei
2021 501.355 lei 342.265 lei
2020 114.000 lei -8.093 lei
2019 123.000 lei -538 lei
2018 104.500 lei 28.868 lei
2017 92.000 lei 13.578 lei
2016 66.000 lei -7.053 lei
2015 63.000 lei 25.938 lei
2014 45.145 lei 4.277 lei 2
2013 14.164 lei -25.784 lei 2
2012 22.984 lei -14.783 lei 2
2011 280.929 lei 12.263 lei 1
2010 125.698 lei 976 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.334 zile−1.011 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 167 zile−20 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -49,58%−74,43 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 127,95%+8,65 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,78×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -9,92%−13,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -27,73%−8,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,2×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 138,49×+55,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 3 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -32,24%−54,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 591 din 1.266 firme active cu bilanț depus (CAEN 4221)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 2.033 firme active din sector
SectorCAEN 4221 · Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EVO INSTAL SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EVO INSTAL SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EVO INSTAL SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 27406648, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010001507123. Firma a fost înființată la data de 21 septembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221).

La ultima verificare, EVO INSTAL SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 440.800 lei și un rezultat net de -218.567 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EVO INSTAL SRL?

EVO INSTAL SRL (CUI 27406648) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă EVO INSTAL SRL în sectorul său?

EVO INSTAL SRL ocupă locul 591 din 1.266 firme active cu bilanț depus în CAEN 4221 (Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru fluide), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EVO INSTAL SRL față de firmele din același domeniu?

EVO INSTAL SRL este mai veche decât 76% dintre cele 2.033 firme active cu CAEN 4221.

Este EVO INSTAL SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EVO INSTAL SRL (CUI 27406648) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EVO INSTAL SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EVO INSTAL SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EVO INSTAL SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EVO INSTAL SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EVO INSTAL SRL plătitoare de TVA?

Da, EVO INSTAL SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EVO INSTAL SRL?

În anul 2025, EVO INSTAL SRL a raportat o cifră de afaceri de 440.800 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EVO INSTAL SRL?

Firmoscop analizează EVO INSTAL SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.