Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › MIDAS MCA TRADE SRL

MIDAS MCA TRADE SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Sat Cornetu Com. Cornetu
CUI 27465024 · J23/947/2011
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MIDAS MCA TRADE SRL
CUI 27465024
Nr. Reg. Comerțului J23/947/2011
Sediu social Str. Cornilor nr. 35, Sat Cornetu Com. Cornetu, jud. ILFOV, 77070
Telefon 0372776264

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

EXPERT SPRL FILIALA BUCUREŞTI (FOSTA EXPERT SPRL FILIALA TIMIS) · administrator judiciar provizoriuNICULAE ELENA - CRISTINA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.04.2011
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MIDAS MCA TRADE SRL după CUI 27465024 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
24.700 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
6.643 lei
+128.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă26.9%
Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.980 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 2.830.314 lei20132014: 3.598.947 lei20142015: 3.596.029 lei20152016: 3.670.748 lei20162017: 3.509.851 lei20172018: 3.517.657 lei20182019: 2.478.640 lei20192020: 2.370.674 lei20202021: 2.926.687 lei20212022: 1.344.290 lei20222023: 570.560 lei20232025: 24.700 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 24.700 lei 6.643 lei 1
2024 -23.379 lei
2023 570.560 lei -180.222 lei 1
2022 1.344.290 lei -253.818 lei 2
2021 2.926.687 lei 599.853 lei 4
2020 2.370.674 lei 133.367 lei 4
2019 2.478.640 lei 191.968 lei 6
2018 3.517.657 lei 202.532 lei 0
2017 3.509.851 lei 220.507 lei 8
2016 3.670.748 lei 305.740 lei 6
2015 3.596.029 lei 308.885 lei 0
2014 3.598.947 lei 276.811 lei
2013 2.830.314 lei 230.576 lei
2012 3.128.406 lei 255.988 lei 3
2011 3.359.176 lei 301.794 lei 3
2010 208.969 lei 114.602 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 10.083 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.340 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 26,89% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 438,58%−1,93 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,23× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 4,27%+19,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -338,58%+1,93 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 24.700 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,16× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 36,79%+136,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.799 din 8.200 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 12.912 firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Sat Cornetu Com. Cornetu
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 07.04.2011
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/9499/2010 → J23/947/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 07.04.2011 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Cornetu, Comuna Cornetu → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/947/2011 → J40/9499/2010
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Sat Cornetu, Comuna Cornetu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/9499/2010 → J23/947/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Cornetu, Comuna Cornetu → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/947/2011 → J40/9499/2010
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Sat Cornetu, Comuna Cornetu
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → INREGISTRAT din data 07.04.2011
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/9499/2010 → J23/947/2011

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MIDAS MCA TRADE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MIDAS MCA TRADE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MIDAS MCA TRADE SRL, cu sediul în Sat Cornetu Com. Cornetu, are codul unic de înregistrare (CUI) 27465024, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/947/2011. Firma a fost înființată la data de 5 octombrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, MIDAS MCA TRADE SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 24.700 lei și un rezultat net de 6.643 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MIDAS MCA TRADE SRL?

MIDAS MCA TRADE SRL (CUI 27465024) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MIDAS MCA TRADE SRL în sectorul său?

MIDAS MCA TRADE SRL ocupă locul 6.799 din 8.200 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MIDAS MCA TRADE SRL față de firmele din același domeniu?

MIDAS MCA TRADE SRL este mai veche decât 67% dintre cele 12.912 firme active cu CAEN 4690.

Este MIDAS MCA TRADE SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MIDAS MCA TRADE SRL (CUI 27465024) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MIDAS MCA TRADE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MIDAS MCA TRADE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MIDAS MCA TRADE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MIDAS MCA TRADE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MIDAS MCA TRADE SRL plătitoare de TVA?

Nu, MIDAS MCA TRADE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MIDAS MCA TRADE SRL?

În anul 2025, MIDAS MCA TRADE SRL a raportat o cifră de afaceri de 24.700 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MIDAS MCA TRADE SRL?

Firmoscop analizează MIDAS MCA TRADE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.