Sari la conținut
FirmoscopFirmeSibiu › IMPULS NONA SRL

IMPULS NONA SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Mun. Sibiu
CUI 27627568 · J2010000707326
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IMPULS NONA SRL
Cod fiscal (CIF) RO27627568
Nr. Reg. Comerțului J2010000707326
Sediu social Str. Luptei nr. 31, ap. I, camera 2, Mun. Sibiu, 550330
Telefon 0720003134

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SECAŞIU SIMONA ADRIANA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.10.2010
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IMPULS NONA SRL după CUI 27627568 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
2.217.984 lei
+9.0% vs 2024
Profit net 2025
-86.306 lei
+0.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-3.9%
Față de sectorpeste 23% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector5 angajați · peste 84% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 2.700.587 lei20142015: 3.285.671 lei20152016: 3.735.019 lei20162017: 3.452.942 lei20172018: 2.882.331 lei20182019: 2.597.964 lei20192020: 2.000.218 lei20202021: 1.897.747 lei20212022: 2.127.755 lei20222023: 2.160.860 lei20232024: 2.027.002 lei20242025: 2.217.984 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.217.984 lei -86.306 lei 5
2024 2.027.002 lei -86.392 lei 4
2023 2.160.860 lei -20.397 lei 5
2022 2.127.755 lei -27.399 lei 6
2021 1.897.747 lei -48.787 lei 5
2020 2.000.218 lei -46.446 lei 6
2019 2.597.964 lei 10.892 lei 7
2018 2.882.331 lei 41.051 lei 8
2017 3.452.942 lei 83.515 lei 8
2016 3.735.019 lei 98.733 lei 9
2015 3.285.671 lei 53.490 lei 10
2014 2.700.587 lei 68.055 lei 8
2013 1.308.097 lei -4.537 lei
2012 1.273.132 lei -38.532 lei 8
2011 1.132.505 lei -62.047 lei 13
2010 9.611 lei -19.438 lei 4

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2010–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 63 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,89%+0,37 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 333,13%+71,23 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,3×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -75,63%+2,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -232,86%−71,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 443.597 lei−63.154 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 19,44×+1,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 30,85×+4,98 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile−2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,75%+0,33 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.481 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 91.136 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)1
Valoare totală (2024)260 lei

Cumpărători: Municipiul Sibiu

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IMPULS NONA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IMPULS NONA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IMPULS NONA SRL, cu sediul în Mun. Sibiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 27627568, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2010000707326. Firma a fost înființată la data de 27 octombrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, IMPULS NONA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.217.984 lei și un rezultat net de -86.306 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IMPULS NONA SRL?

IMPULS NONA SRL (CUI 27627568) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă IMPULS NONA SRL în sectorul său?

IMPULS NONA SRL ocupă locul 4.481 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IMPULS NONA SRL față de firmele din același domeniu?

IMPULS NONA SRL este mai veche decât 54% dintre cele 91.136 firme active cu CAEN 4711.

Este IMPULS NONA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare IMPULS NONA SRL (CUI 27627568) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este IMPULS NONA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IMPULS NONA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IMPULS NONA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IMPULS NONA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IMPULS NONA SRL plătitoare de TVA?

Da, IMPULS NONA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IMPULS NONA SRL?

În anul 2025, IMPULS NONA SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.217.984 lei și un număr mediu de 5 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IMPULS NONA SRL?

Firmoscop analizează IMPULS NONA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sibiu

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Sibiu →

Mergi mai departe

Firme din Sibiu

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.