Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Dâmbovița › FULMAX PROJECT SRL

FULMAX PROJECT SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 27834822 · J15/611/2010
Atenție sporită Verificat la ANAF · 2 noiembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FULMAX PROJECT SRL
CUI 27834822
Nr. Reg. Comerțului J15/611/2010
Sediu social Str. DIACONU CORESI, bl. 6, sc. A, ap. 38, Municipiul Târgovişte, jud. Dâmboviţa
Telefon 0735067021

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Reprezentanți

MORAITIS SPYRIDON · administratorCĂINAR ŞTEFAN FLORENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste menționată o opoziție/sunt menționate opoziții
CAEN4932 · Transporturi cu taxiuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FULMAX PROJECT SRL după CUI 27834822 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2016
189.128 lei
+43,0% vs 2015
Profit net 2016
88.394 lei
+45,5% vs 2015

Bonitate financiară

Marjă netă46.7%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 6 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 111.196 lei111K lei20112012: 184.651 lei185K lei20122013: 132.443 lei132K lei20132014: 130.051 lei130K lei20142015: 132.485 lei132K lei20152016: 189.128 lei189K lei2016
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2016 189.128 lei 88.394 lei 3
2015 132.485 lei 60.767 lei 3
2014 130.051 lei 1.988 lei 3
2013 132.443 lei 15.188 lei 5
2012 184.651 lei 54.035 lei 3
2011 111.196 lei 32.542 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2011–2016). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2016, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 99 de zile−109 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 46,74%+0,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,71%−14,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,98×+2,77 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2×−0,25 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 34,63%−1,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,84%+3,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,29%+14,42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 63.043 lei+18.881 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,62×+0,07 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 95,1%+6,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2016 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2016. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 704 din 6.630 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4932)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 18.453 de firme active din sector
SectorCAEN 4932 · Transporturi cu taxiuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FULMAX PROJECT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FULMAX PROJECT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FULMAX PROJECT SRL, cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 27834822, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/611/2010. Firma a fost înființată la data de 21 decembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Transporturi cu taxiuri (CAEN 4932).

La ultima verificare, FULMAX PROJECT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2016 a raportat o cifră de afaceri de 189.128 lei și un rezultat net de 88.394 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FULMAX PROJECT SRL?

FULMAX PROJECT SRL (CUI 27834822) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 noiembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă FULMAX PROJECT SRL în sectorul său?

FULMAX PROJECT SRL ocupă locul 704 din 6.630 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4932 (Transporturi cu taxiuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FULMAX PROJECT SRL față de firmele din același domeniu?

FULMAX PROJECT SRL este mai veche decât 60% dintre cele 18.453 de firme active cu CAEN 4932.

Este FULMAX PROJECT SRL o firmă activă?

FULMAX PROJECT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este FULMAX PROJECT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FULMAX PROJECT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FULMAX PROJECT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FULMAX PROJECT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FULMAX PROJECT SRL plătitoare de TVA?

Nu, FULMAX PROJECT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FULMAX PROJECT SRL?

În anul 2016, FULMAX PROJECT SRL a raportat o cifră de afaceri de 189.128 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FULMAX PROJECT SRL?

Firmoscop analizează FULMAX PROJECT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Dâmbovița →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4932 din Dâmbovița, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 2 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.