Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Sălaj › NUŞFALĂU SERV SRL

NUŞFALĂU SERV SRL

Înființată în 2010 · 15 ani vechime · Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău
CUI 27840794 · J31/387/2010
Atenție sporită Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NUŞFALĂU SERV SRL
CUI 27840794
Nr. Reg. Comerțului J31/387/2010
Sediu social Str. ARANY JÁNOS nr. 1, Sat Nuşfalău, Comuna Nuşfalău, jud. Sălaj, 457260
Telefon 0730004847

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

FULOP SZILVIA-ANGELA · administratorSZABO ZSOLT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 28 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NUŞFALĂU SERV SRL după CUI 27840794 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2023
81.994 lei
-85,0% vs 2020
Profit net 2023
9.751 lei
+119,2% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă11.9%
Față de sectorpeste 50% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 1.772 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 11,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 18% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.983 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-85%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 103.947 lei20112012: 84.673 lei20122013: 128.677 lei20132014: 170.315 lei20142015: 283.717 lei20152016: 338.347 lei20162017: 355.492 lei20172018: 361.576 lei20182019: 444.147 lei20192020: 548.687 lei20202023: 81.994 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 81.994 lei 9.751 lei 1
2020 548.687 lei -50.801 lei 10
2019 444.147 lei -16.211 lei 10
2018 361.576 lei 33.634 lei 9
2017 355.492 lei -16.267 lei 11
2016 338.347 lei 96 lei 13
2015 283.717 lei -16.369 lei 12
2014 170.315 lei -2.413 lei 10
2013 128.677 lei -10.121 lei 8
2012 84.673 lei -28.882 lei 9
2011 103.947 lei 29.555 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2011–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 609 zile+511 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 413 zile+410 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 11,89%+21,15 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 128,47%−49,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,78×+0,22 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 9,15%+70,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -28,47%+49,38 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 81.994 lei+27.125 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,77×−5,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,51×−58,69 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 de zile+38 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 16,49%+24,96 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.928 din 2.475 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4211)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 3.873 de firme active din sector
SectorCAEN 4211 · Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume38
Dintre care radiate (închise)14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NUŞFALĂU SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NUŞFALĂU SERV SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

NUŞFALĂU SERV SRL, cu sediul în Sat Nuşfalău Com. Nuşfalău, are codul unic de înregistrare (CUI) 27840794, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J31/387/2010. Firma a fost înființată la data de 22 decembrie 2010 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor (CAEN 4211).

La ultima verificare, NUŞFALĂU SERV SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 81.994 lei și un rezultat net de 9.751 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NUŞFALĂU SERV SRL?

NUŞFALĂU SERV SRL (CUI 27840794) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă NUŞFALĂU SERV SRL în sectorul său?

NUŞFALĂU SERV SRL ocupă locul 1.928 din 2.475 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4211 (Lucrări de construcții a drumurilor și autostrăzilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NUŞFALĂU SERV SRL față de firmele din același domeniu?

NUŞFALĂU SERV SRL este mai veche decât 71% dintre cele 3.873 de firme active cu CAEN 4211.

Este NUŞFALĂU SERV SRL o firmă activă?

NUŞFALĂU SERV SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este NUŞFALĂU SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NUŞFALĂU SERV SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NUŞFALĂU SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NUŞFALĂU SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NUŞFALĂU SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, NUŞFALĂU SERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NUŞFALĂU SERV SRL?

În anul 2023, NUŞFALĂU SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 81.994 lei și un număr mediu de 1 angajat, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NUŞFALĂU SERV SRL?

Firmoscop analizează NUŞFALĂU SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Sălaj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4211 din Sălaj, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Sălaj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.