Sari la conținut
FirmoscopFirmeDolj › GAV-VAL TRANS SRL

GAV-VAL TRANS SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Preajba Com. Malu Mare
CUI 27887932 · J16/29/2011
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 290K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GAV-VAL TRANS SRL
Cod fiscal (CIF) RO27887932
Nr. Reg. Comerțului J16/29/2011
Sediu social Str. Bradului nr. 16, Sat Preajba Com. Malu Mare, jud. DOLJ, 207367
Telefon 0757464529

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GAVRILĂ GEORGE-VALENTIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 11.01.2011
CAEN4730 · Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)289.790 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 289.790 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GAV-VAL TRANS SRL după CUI 27887932 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
520.247 lei
-63.0% vs 2024
Profit net 2025
-333.207 lei
-297.8% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-64.0%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 872 de firme din Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,7%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 24% din sector

Mediana sectorului: 6 angajați, din 901 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-63%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 685.360 lei20142015: 833.867 lei20152016: 1.555.380 lei20162017: 2.249.521 lei20172018: 3.005.946 lei20182019: 2.320.613 lei20192020: 1.255.893 lei20202021: 760.137 lei20212022: 1.678.723 lei20222023: 2.571.676 lei20232024: 1.406.023 lei20242025: 520.247 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 520.247 lei -333.207 lei 2
2024 1.406.023 lei 168.497 lei 5
2023 2.571.676 lei 134.743 lei 4
2022 1.678.723 lei 478.181 lei 5
2021 760.137 lei 123.827 lei 6
2020 1.255.893 lei 524.794 lei 10
2019 2.320.613 lei 129.695 lei 11
2018 3.005.946 lei 414.303 lei 12
2017 2.249.521 lei 101.268 lei 10
2016 1.555.380 lei 13.277 lei 9
2015 833.867 lei 363 lei 6
2014 685.360 lei 12.670 lei 5
2013 758.580 lei 109.634 lei 4
2012 156.730 lei 2.168 lei 1
2011 22.405 lei 4.953 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 400 zile+161 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 203 zile−139 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -64,05%−76,03 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 183,71%+128,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,54×−1,29 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -107,29%−117,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -84,74%−131,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 260.124 lei−21.081 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,68×+0,84 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -38%−51,11 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 826 din 1.106 firme active cu bilanț depus (CAEN 4730)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 1.633 firme active din sector
SectorCAEN 4730 · Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GAV-VAL TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GAV-VAL TRANS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GAV-VAL TRANS SRL, cu sediul în Sat Preajba Com. Malu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 27887932, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J16/29/2011. Firma a fost înființată la data de 11 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate (CAEN 4730).

La ultima verificare, GAV-VAL TRANS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 290K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 520.247 lei și un rezultat net de -333.207 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GAV-VAL TRANS SRL?

GAV-VAL TRANS SRL (CUI 27887932) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GAV-VAL TRANS SRL în sectorul său?

GAV-VAL TRANS SRL ocupă locul 826 din 1.106 firme active cu bilanț depus în CAEN 4730 (Comerț cu amănuntul al carburanților pentru autovehicule în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GAV-VAL TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

GAV-VAL TRANS SRL este mai veche decât 54% dintre cele 1.633 firme active cu CAEN 4730.

Este GAV-VAL TRANS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GAV-VAL TRANS SRL (CUI 27887932) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GAV-VAL TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GAV-VAL TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are GAV-VAL TRANS SRL datorii la stat?

La ultima verificare, GAV-VAL TRANS SRL figura cu restanțe de 289.790 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în GAV-VAL TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GAV-VAL TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GAV-VAL TRANS SRL plătitoare de TVA?

Da, GAV-VAL TRANS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GAV-VAL TRANS SRL?

În anul 2025, GAV-VAL TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 520.247 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GAV-VAL TRANS SRL?

Firmoscop analizează GAV-VAL TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dolj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Dolj →

Mergi mai departe

Firme din Dolj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.