Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › SANCVIS EXIM SRL

SANCVIS EXIM SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Toropăleşti Com. Buda
CUI 27902269 · J10/28/2011
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SANCVIS EXIM SRL
CUI 27902269
Nr. Reg. Comerțului J10/28/2011
Sediu Sat Toropăleşti Com. Buda, Buzău
Telefon 0752939482

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

SANDA VIOLETA · administratorSANDA ŞTEFAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 15.02.2022
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SANCVIS EXIM SRL după CUI 27902269 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 70/100
Cifră de afaceri 2021
17.480 lei
-12.0% vs 2020
Profit net 2021
-2.131 lei
-534.9% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-12.2%
Datorii / capital3.9×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 101.675 lei102K lei20112012: 47.418 lei47K lei20122013: 16.507 lei17K lei20132014: 15.585 lei16K lei20142015: 25.835 lei26K lei20152017: 17.952 lei18K lei20172018: 18.154 lei18K lei20182019: 18.520 lei19K lei20192020: 19.905 lei20K lei20202021: 17.480 lei17K lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 17.480 lei -2.131 lei 1
2020 19.905 lei 490 lei 1
2019 18.520 lei 3.139 lei 1
2018 18.154 lei 3.011 lei 1
2017 17.952 lei 3.513 lei 1
2016 0 lei
2015 25.835 lei 4.148 lei
2014 15.585 lei 608 lei
2013 16.507 lei 2.364 lei
2012 47.418 lei -9.108 lei 2
2011 101.675 lei -8.289 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2011–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 208 zile+174 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12,19%−14,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 79,71%+51,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,25×−2,24 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,93×+3,53 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -84,06%−94,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -17,06%−24,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 20,29%−51,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 17.480 lei−2.425 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,4×−1,64 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 4,25×−2,37 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 86 zile+31 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,42%−14,12 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39.640 din 47.594 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 91.203 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SANCVIS EXIM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SANCVIS EXIM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SANCVIS EXIM SRL, cu sediul în Sat Toropăleşti Com. Buda, are codul unic de înregistrare (CUI) 27902269, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/28/2011. Firma a fost înființată la data de 14 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, SANCVIS EXIM SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 17.480 lei și un rezultat net de -2.131 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SANCVIS EXIM SRL?

SANCVIS EXIM SRL (CUI 27902269) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă SANCVIS EXIM SRL în sectorul său?

SANCVIS EXIM SRL ocupă locul 39.640 din 47.594 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SANCVIS EXIM SRL față de firmele din același domeniu?

SANCVIS EXIM SRL este mai veche decât 54% dintre cele 91.203 firme active cu CAEN 4711.

Este SANCVIS EXIM SRL o firmă activă?

Nu — SANCVIS EXIM SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este SANCVIS EXIM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare SANCVIS EXIM SRL (CUI 27902269) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în SANCVIS EXIM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SANCVIS EXIM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SANCVIS EXIM SRL plătitoare de TVA?

Nu, SANCVIS EXIM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SANCVIS EXIM SRL?

În anul 2021, SANCVIS EXIM SRL a raportat o cifră de afaceri de 17.480 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SANCVIS EXIM SRL?

Firmoscop analizează SANCVIS EXIM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.