Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › NEFROCARE MS SRL

NEFROCARE MS SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 27914140 · J40/5532/2013
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
Dizolvată prin fuziuneNeplătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEFROCARE MS SRL
CUI 27914140
Nr. Reg. Comerțului J40/5532/2013
Sediu social Şos. Bucureşti-Ploieşti nr. 19-21, et. 3, Băneasa Business Centre, camera 15, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

VOICULESCU DANIELA - CALIOPI · administratorŢONCU IOANA ELENA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.09.2021
CAEN8622 · Activități de asistență medicală specializată
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată prin fuziune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEFROCARE MS SRL după CUI 27914140 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
20.555.769 lei
-4.0% vs 2019
Profit net 2020
1.644.510 lei
-39.2% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă8.0%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract pe această firmă — a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent. Verifică firma care a preluat-o. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 3.391.036 lei3,4 mil. lei20112012: 13.726.674 lei14 mil. lei20122013: 16.133.892 lei16 mil. lei20132014: 18.018.126 lei18 mil. lei20142015: 18.946.060 lei19 mil. lei20152016: 19.277.853 lei19 mil. lei20162017: 20.216.289 lei20 mil. lei20172018: 20.230.288 lei20 mil. lei20182019: 21.355.688 lei21 mil. lei20192020: 20.555.769 lei21 mil. lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 20.555.769 lei 1.644.510 lei 62
2019 21.355.688 lei 2.703.759 lei 82
2018 20.230.288 lei 2.110.808 lei 78
2017 20.216.289 lei 2.897.726 lei 76
2016 19.277.853 lei 2.129.490 lei
2015 18.946.060 lei 3.392.479 lei 65
2014 18.018.126 lei 2.662.233 lei 64
2013 16.133.892 lei 1.641.878 lei 64
2012 13.726.674 lei 75.372 lei 59
2011 3.391.036 lei -1.012.550 lei 33

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2011–2020). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2018 și 2019, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20182019
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 44 zile−9 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 31 zile−6 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8%−4,66 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,97%+7,19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,35×−1,99 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 19,72%+3,53 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 15,21%+1,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,16%−7,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 331.545 lei+71.110 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,9×+0,82 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 19,92×−0,79 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 18 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 10,41%−7,34 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 82 din 13.076 firme active cu bilanț depus (CAEN 8622)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 16.351 firme active din sector
SectorCAEN 8622 · Activități de asistență medicală specializată →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Sector 1 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.09.2021
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J12/64/2011 → J40/5532/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.09.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Cluj
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Cluj-Napoca
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5532/2013 → J12/64/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Cluj → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Cluj-Napoca → Bucureşti Sectorul 1

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEFROCARE MS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEFROCARE MS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEFROCARE MS SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27914140, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5532/2013. Firma a fost înființată la data de 19 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de asistență medicală specializată (CAEN 8622).

La ultima verificare, NEFROCARE MS SRL figura ca dizolvată prin fuziune — absorbită de altă firmă, deci fără existență independentă. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 20.555.769 lei și un rezultat net de 1.644.510 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEFROCARE MS SRL?

NEFROCARE MS SRL (CUI 27914140) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Ce loc ocupă NEFROCARE MS SRL în sectorul său?

NEFROCARE MS SRL ocupă locul 82 din 13.076 firme active cu bilanț depus în CAEN 8622 (Activități de asistență medicală specializată), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEFROCARE MS SRL față de firmele din același domeniu?

NEFROCARE MS SRL este mai veche decât 85% dintre cele 16.351 firme active cu CAEN 8622.

Este NEFROCARE MS SRL o firmă activă?

Nu — NEFROCARE MS SRL a fost absorbită prin fuziune și nu mai există ca firmă independentă la data ultimei verificări.

Este NEFROCARE MS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare NEFROCARE MS SRL (CUI 27914140) figura ca dizolvată prin fuziune, nu în insolvență. Firma a fost absorbită de alta, ceea ce e o operațiune obișnuită de restructurare, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NEFROCARE MS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEFROCARE MS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEFROCARE MS SRL plătitoare de TVA?

Nu, NEFROCARE MS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEFROCARE MS SRL?

În anul 2020, NEFROCARE MS SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.555.769 lei și un număr mediu de 62 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEFROCARE MS SRL?

Firmoscop analizează NEFROCARE MS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Sănătate în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.