Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › JUSTMARKET SRL

JUSTMARKET SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 27942344 · J2011000685401
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JUSTMARKET SRL
CUI 27942344
Nr. Reg. Comerțului J2011000685401
Sediu social Str. Ştirbei Vodă nr. 160, bl. 22B, et. 1, ap. 1, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 10121
Telefon 0766655562

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GRANATE LTD · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 10.06.2025
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JUSTMARKET SRL după CUI 27942344 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 93/100
Cifră de afaceri 2024
488.177 lei
-38.0% vs 2023
Profit net 2024
118.633 lei
+958.3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă24.3%
Față de sectorpeste 94% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 29.914 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 28.623 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-38%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 1.704.479 lei20132014: 1.041.890 lei20142015: 1.126.481 lei20152016: 1.118.204 lei20162017: 926.836 lei20172018: 1.103.000 lei20182019: 1.339.261 lei20192020: 1.794.679 lei20202021: 2.443.474 lei20212022: 2.902.606 lei20222023: 783.491 lei20232024: 488.177 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 488.177 lei 118.633 lei 1
2023 783.491 lei 11.210 lei 1
2022 2.902.606 lei 266.730 lei 4
2021 2.443.474 lei 504.054 lei 4
2020 1.794.679 lei -112.606 lei 4
2019 1.339.261 lei 380.736 lei 4
2018 1.103.000 lei 55.145 lei 4
2017 926.836 lei 39.567 lei 4
2016 1.118.204 lei 96.959 lei 4
2015 1.126.481 lei -12.176 lei 5
2014 1.041.890 lei -68.185 lei 4
2013 1.704.479 lei 98.764 lei 5
2012 577.493 lei -62.547 lei 3
2011 286.384 lei -14.367 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2011–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 284 zile−130 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 116 zile−42 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 24,3%+22,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,88%−20,41 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,37×+2,06 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,3×−0,46 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 9,24%+8,28 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,14%+6,59 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,18%+20,41 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 488.177 lei−295.314 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,33×−0,16 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.091 zile+346 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,85%+28,39 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.733 din 47.592 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 91.200 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 10.06.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 10.06.2025 → sediu expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JUSTMARKET SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JUSTMARKET SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JUSTMARKET SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27942344, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000685401. Firma a fost înființată la data de 25 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, JUSTMARKET SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 488.177 lei și un rezultat net de 118.633 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JUSTMARKET SRL?

JUSTMARKET SRL (CUI 27942344) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă JUSTMARKET SRL în sectorul său?

JUSTMARKET SRL ocupă locul 13.733 din 47.592 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JUSTMARKET SRL față de firmele din același domeniu?

JUSTMARKET SRL este mai veche decât 54% dintre cele 91.200 firme active cu CAEN 4711.

Este JUSTMARKET SRL o firmă activă?

JUSTMARKET SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este JUSTMARKET SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, JUSTMARKET SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în JUSTMARKET SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JUSTMARKET SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JUSTMARKET SRL plătitoare de TVA?

Nu, JUSTMARKET SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JUSTMARKET SRL?

În anul 2024, JUSTMARKET SRL a raportat o cifră de afaceri de 488.177 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JUSTMARKET SRL?

Firmoscop analizează JUSTMARKET SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.