Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL

ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Fundeni Com. Dobroeşti
CUI 27964512 · J2011000204239
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL
Cod fiscal (CIF) RO27964512
Nr. Reg. Comerțului J2011000204239
Sediu social Str. Cireşului nr. 37 B, et. P, ap. 2, Cam. 1, Sat Fundeni Com. Dobroeşti, jud. ILFOV, 77086
Telefon 0374011606

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MUCENIC ROMANIŢA - BIANCA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 31.01.2011
CAEN4321 · Lucrări de instalații electrice
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL după CUI 27964512 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
149.183 lei
-15.0% vs 2024
Profit net 2025
-47.457 lei
-309.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-31.8%
Față de sectorpeste 4% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 6.685 de firme din Lucrări de instalații electrice care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 13,8%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 516.696 lei20142015: 431.380 lei20152016: 941.818 lei20162017: 1.042.224 lei20172018: 653.045 lei20182019: 1.297.795 lei20192020: 497.986 lei20202021: 479.304 lei20212022: 439.515 lei20222023: 662.254 lei20232024: 175.197 lei20242025: 149.183 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 149.183 lei -47.457 lei
2024 175.197 lei 22.642 lei
2023 662.254 lei 208.195 lei
2022 439.515 lei 48.489 lei
2021 479.304 lei 2.095 lei
2020 497.986 lei 34.948 lei
2019 1.297.795 lei 248.966 lei 5
2018 653.045 lei 40.338 lei
2017 1.042.224 lei 243.377 lei
2016 941.818 lei 62.685 lei 6
2015 431.380 lei 4.912 lei
2014 516.696 lei 7.141 lei 5
2013 744.637 lei 29.713 lei 5
2012 1.148.399 lei 190.351 lei 5
2011 403.491 lei 441 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 214 zile−567 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 132 zile−13 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -31,81%−44,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 139,11%+44,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,72×−0,34 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -75,4%−81,09 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -39,11%−44,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,37×+1,93 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -22,92%−41,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.023 din 9.844 firme active cu bilanț depus (CAEN 4321)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 17.112 firme active din sector
SectorCAEN 4321 · Lucrări de instalații electrice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL, cu sediul în Sat Fundeni Com. Dobroeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 27964512, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000204239. Firma a fost înființată la data de 31 ianuarie 2011 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații electrice (CAEN 4321).

La ultima verificare, ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 149.183 lei și un rezultat net de -47.457 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL?

ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL (CUI 27964512) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL în sectorul său?

ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL ocupă locul 6.023 din 9.844 firme active cu bilanț depus în CAEN 4321 (Lucrări de instalații electrice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL față de firmele din același domeniu?

ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL este mai veche decât 75% dintre cele 17.112 firme active cu CAEN 4321.

Este ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL (CUI 27964512) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL plătitoare de TVA?

Da, ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL?

În anul 2025, ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL a raportat o cifră de afaceri de 149.183 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL?

Firmoscop analizează ALLSYS BUILDING SOLUTIONS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.