Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › GELBINGHI SRL

GELBINGHI SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Salcia Tudor Com. Salcia Tudor
CUI 28215328 · J09/193/2011
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
FalimentInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GELBINGHI SRL
CUI 28215328
Nr. Reg. Comerțului J09/193/2011
Sediu social Str. Apicultorilor nr. 21, Sat Salcia Tudor Com. Salcia Tudor, jud. BRĂILA, 817125

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

CII LAZAR MIHAELA · lichidator judiciar

Identitate

Starefaliment
CAEN0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 8 noiembrie 2023 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Brăila · dosar 1507/113/2023 8 noiembrie 2023
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GELBINGHI SRL după CUI 28215328 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 36/100
Cifră de afaceri 2023
985.725 lei
-42.0% vs 2022
Profit net 2023
-646.362 lei
-2175.0% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-65.6%
Datorii / capital8.9×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-42%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 297.935 lei20122013: 955.529 lei20132014: 1.130.216 lei20142015: 836.670 lei20152016: 1.418.394 lei20162017: 1.560.820 lei20172018: 2.161.049 lei20182019: 2.670.428 lei20192020: 1.697.122 lei20202021: 2.622.326 lei20212022: 1.711.050 lei20222023: 985.725 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 985.725 lei -646.362 lei 0
2022 1.711.050 lei 31.150 lei 5
2021 2.622.326 lei 401.570 lei 4
2020 1.697.122 lei 127.943 lei 6
2019 2.670.428 lei 639.033 lei 7
2018 2.161.049 lei 106.801 lei 7
2017 1.560.820 lei -79.959 lei 7
2016 1.418.394 lei -218.352 lei 6
2015 836.670 lei 51.200 lei 6
2014 1.130.216 lei -135.015 lei 7
2013 955.529 lei 3.517 lei 9
2012 297.935 lei -94.097 lei 5
2011 410.336 lei 35.419 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2011–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 972 zile+765 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 863 zile+775 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -65,57%−67,39 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 89,91%+40,7 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,11×−0,92 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 8,91×+7,94 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -219,44%−222,54 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -22,14%−23,72 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 10,09%−40,7 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,34×−0,53 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -50,41%−52,82 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 207 din 1.277 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 8,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4.365 din 9.885 firme active cu bilanț depus (CAEN 0111)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 27.853 firme active din sector
SectorCAEN 0111 · Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 21.03.2011 → faliment

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GELBINGHI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GELBINGHI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GELBINGHI SRL, cu sediul în Sat Salcia Tudor Com. Salcia Tudor, are codul unic de înregistrare (CUI) 28215328, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/193/2011. Firma a fost înființată la data de 21 martie 2011 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase (CAEN 0111).

La ultima verificare, GELBINGHI SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 985.725 lei și un rezultat net de -646.362 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GELBINGHI SRL?

GELBINGHI SRL (CUI 28215328) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă GELBINGHI SRL în sectorul său?

GELBINGHI SRL ocupă locul 4.365 din 9.885 firme active cu bilanț depus în CAEN 0111 (Cultivarea cerealelor (exclusiv orez), plantelor leguminoase și a plantelor producătoare de semințe oleaginoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GELBINGHI SRL față de firmele din același domeniu?

GELBINGHI SRL este mai veche decât 69% dintre cele 27.853 firme active cu CAEN 0111.

Este GELBINGHI SRL o firmă activă?

Nu — GELBINGHI SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este GELBINGHI SRL în insolvență?

La ultima verificare, GELBINGHI SRL (CUI 28215328) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în GELBINGHI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GELBINGHI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GELBINGHI SRL plătitoare de TVA?

Nu, GELBINGHI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GELBINGHI SRL?

În anul 2023, GELBINGHI SRL a raportat o cifră de afaceri de 985.725 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GELBINGHI SRL?

Firmoscop analizează GELBINGHI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.