Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › REAL CAMARAD SRL

REAL CAMARAD SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 28264398 · J35/698/2011
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REAL CAMARAD SRL
Cod fiscal (CIF) RO28264398
Nr. Reg. Comerțului J35/698/2011
Sediu social Str. Martir Herman Sporer, bl. 42A, sc. A, ap. 1, Mun. Timişoara, 300446
Telefon 0726192404

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

PLEŞA CRISTIAN IONUŢ · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.03.2011
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REAL CAMARAD SRL după CUI 28264398 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
510.456 lei
+13.0% vs 2024
Profit net 2025
-90.237 lei
-1171.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-17.7%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 4.804 de firme din Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,5%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 4.666 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 261.856 lei20142015: 190.392 lei20152016: 178.257 lei20162017: 218.941 lei20172018: 241.950 lei20182019: 353.903 lei20192020: 428.155 lei20202021: 543.358 lei20212022: 445.525 lei20222023: 513.048 lei20232024: 450.537 lei20242025: 510.456 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 510.456 lei -90.237 lei 1
2024 450.537 lei 8.422 lei 1
2023 513.048 lei 9.957 lei 1
2022 445.525 lei 27.794 lei 1
2021 543.358 lei 62.775 lei 1
2020 428.155 lei 36.417 lei 1
2019 353.903 lei -5.312 lei 1
2018 241.950 lei -3.372 lei 1
2017 218.941 lei 2.964 lei 1
2016 178.257 lei -713 lei 1
2015 190.392 lei -21.062 lei 1
2014 261.856 lei -27.194 lei 1
2013 296.320 lei -1.169 lei 2
2012 303.607 lei -19.343 lei 2
2011 358.077 lei 6.232 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 78 zile+54 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 44 zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -17,68%−19,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 114,34%+86,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,87×−2,75 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -94,83%−102,78 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -14,34%−86,69 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 510.456 lei+59.919 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,36×+1,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 17,46×+9,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 21 zile−24 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -15,02%−17,28 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.341 din 4.172 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 54% dintre cele 8.122 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REAL CAMARAD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REAL CAMARAD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

REAL CAMARAD SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 28264398, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/698/2011. Firma a fost înființată la data de 29 martie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, REAL CAMARAD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 510.456 lei și un rezultat net de -90.237 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REAL CAMARAD SRL?

REAL CAMARAD SRL (CUI 28264398) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă REAL CAMARAD SRL în sectorul său?

REAL CAMARAD SRL ocupă locul 1.341 din 4.172 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REAL CAMARAD SRL față de firmele din același domeniu?

REAL CAMARAD SRL este mai veche decât 54% dintre cele 8.122 firme active cu CAEN 4673.

Este REAL CAMARAD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare REAL CAMARAD SRL (CUI 28264398) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este REAL CAMARAD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REAL CAMARAD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REAL CAMARAD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REAL CAMARAD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REAL CAMARAD SRL plătitoare de TVA?

Da, REAL CAMARAD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REAL CAMARAD SRL?

În anul 2025, REAL CAMARAD SRL a raportat o cifră de afaceri de 510.456 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REAL CAMARAD SRL?

Firmoscop analizează REAL CAMARAD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.