Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › AVE CONCRETE MEDIA SRL

AVE CONCRETE MEDIA SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Mun. Piteşti
CUI 28290826 · J03/506/2011
Atenție sporită Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AVE CONCRETE MEDIA SRL
CUI 28290826
Nr. Reg. Comerțului J03/506/2011
Sediu social Str. Nicolae Dobrin nr. 93A, et. PARTER, Camerele nr. 2, nr. 3 şi nr. 4, Mun. Piteşti, jud. ARGEŞ
Telefon 0753040482

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

DUMITRESCU MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 01.04.2011
CAEN7312 · Servicii de reprezentare media
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AVE CONCRETE MEDIA SRL după CUI 28290826 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2018
79.453 lei
-62.0% vs 2017
Profit net 2018
774 lei
-99.0% vs 2017

Bonitate financiară

Marjă netă1.0%
Datorii / capital1.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-62%). · Profitabilă 8 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 14.816 lei15K lei20112012: 46.490 lei46K lei20122013: 85.545 lei86K lei20132014: 124.959 lei125K lei20142015: 132.213 lei132K lei20152016: 110.066 lei110K lei20162017: 206.452 lei206K lei20172018: 79.453 lei79K lei2018
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2018 79.453 lei 774 lei
2017 206.452 lei 76.767 lei
2016 110.066 lei 200 lei
2015 132.213 lei 29.007 lei
2014 124.959 lei 38.071 lei
2013 85.545 lei 65.460 lei
2012 46.490 lei 9.746 lei
2011 14.816 lei 3.853 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2011–2018). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2018, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 658 zile+581 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 69 zile+45 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,97%−36,21 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 51,1%+34,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,96×−4,17 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,97×+0,78 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 0,52%−33,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,28%−28,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 52,83%−30,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,28×−0,49 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 23,27× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 16 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,14%−63,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2018 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2018. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 528 din 820 firme active cu bilanț depus (CAEN 7312)
Vechime relativămai veche decât 72% dintre cele 1.360 firme active din sector
SectorCAEN 7312 · Servicii de reprezentare media →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)2
Valoare totală (2024)33.000 lei

Cumpărători: CENTRUL CULTURAL PITESTI

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume34
Dintre care radiate (închise)16

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AVE CONCRETE MEDIA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AVE CONCRETE MEDIA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AVE CONCRETE MEDIA SRL, cu sediul în Mun. Piteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28290826, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/506/2011. Firma a fost înființată la data de 4 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Servicii de reprezentare media (CAEN 7312).

La ultima verificare, AVE CONCRETE MEDIA SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2018 a raportat o cifră de afaceri de 79.453 lei și un rezultat net de 774 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AVE CONCRETE MEDIA SRL?

AVE CONCRETE MEDIA SRL (CUI 28290826) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă AVE CONCRETE MEDIA SRL în sectorul său?

AVE CONCRETE MEDIA SRL ocupă locul 528 din 820 firme active cu bilanț depus în CAEN 7312 (Servicii de reprezentare media), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AVE CONCRETE MEDIA SRL față de firmele din același domeniu?

AVE CONCRETE MEDIA SRL este mai veche decât 72% dintre cele 1.360 firme active cu CAEN 7312.

Este AVE CONCRETE MEDIA SRL o firmă activă?

AVE CONCRETE MEDIA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este AVE CONCRETE MEDIA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AVE CONCRETE MEDIA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AVE CONCRETE MEDIA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AVE CONCRETE MEDIA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AVE CONCRETE MEDIA SRL plătitoare de TVA?

Nu, AVE CONCRETE MEDIA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AVE CONCRETE MEDIA SRL?

În anul 2018, AVE CONCRETE MEDIA SRL a raportat o cifră de afaceri de 79.453 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AVE CONCRETE MEDIA SRL?

Firmoscop analizează AVE CONCRETE MEDIA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Argeș →

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.