Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › PANDORYA VERSICOLOR SRL

PANDORYA VERSICOLOR SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Stejaru Com. Pângăraţi
CUI 28321558 · J2011000269274
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PANDORYA VERSICOLOR SRL
CUI 28321558
Nr. Reg. Comerțului J2011000269274
Sediu Sat Stejaru Com. Pângăraţi, Neamţ

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ISTRATE NARCISA-BRÎNDUŞA · administratorISTRATE MIHAI · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.02.2025
CAEN4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PANDORYA VERSICOLOR SRL după CUI 28321558 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2023
44.098 lei
-60.0% vs 2022
Profit net 2023
-10.436 lei
-132.9% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-23.7%
Mărime față de sector1 angajat · peste 25% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 5.140 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-60%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 0 lei20122013: 0 lei20132014: 0 lei20142015: 25.780 lei20152016: 34.294 lei20162017: 57.032 lei20172018: 94.139 lei20182019: 109.838 lei20192020: 106.458 lei20202021: 114.923 lei20212022: 109.055 lei20222023: 44.098 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 44.098 lei -10.436 lei 1
2022 109.055 lei 31.719 lei 1
2021 114.923 lei 57.238 lei 1
2020 106.458 lei 51.537 lei 1
2019 109.838 lei 18.816 lei 2
2018 94.139 lei 6.604 lei 1
2017 57.032 lei 41.785 lei 1
2016 34.294 lei 22.149 lei 1
2015 25.780 lei 438 lei 1
2014 0 lei 0 lei
2013 0 lei 0 lei
2012 0 lei 0 lei
2011 20.800 lei 166 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2011–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 29 zile−14 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -23,67%−52,76 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 14,89%+9,58 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 6,72×−12,11 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,17×+0,11 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -51,62%−65,37 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -43,94%−56,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 85,11%−9,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 44.098 lei−64.957 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,86×+1,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -18,48%−61,24 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.610 din 3.913 firme active cu bilanț depus (CAEN 4683)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 5.005 firme active din sector
SectorCAEN 4683 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume15
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PANDORYA VERSICOLOR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PANDORYA VERSICOLOR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PANDORYA VERSICOLOR SRL, cu sediul în Sat Stejaru Com. Pângăraţi, are codul unic de înregistrare (CUI) 28321558, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011000269274. Firma a fost înființată la data de 8 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare (CAEN 4683).

La ultima verificare, PANDORYA VERSICOLOR SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 44.098 lei și un rezultat net de -10.436 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PANDORYA VERSICOLOR SRL?

PANDORYA VERSICOLOR SRL (CUI 28321558) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă PANDORYA VERSICOLOR SRL în sectorul său?

PANDORYA VERSICOLOR SRL ocupă locul 3.610 din 3.913 firme active cu bilanț depus în CAEN 4683 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și a materialelor de construcție și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PANDORYA VERSICOLOR SRL față de firmele din același domeniu?

PANDORYA VERSICOLOR SRL este mai veche decât 66% dintre cele 5.005 firme active cu CAEN 4683.

Este PANDORYA VERSICOLOR SRL o firmă activă?

PANDORYA VERSICOLOR SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este PANDORYA VERSICOLOR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PANDORYA VERSICOLOR SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în PANDORYA VERSICOLOR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PANDORYA VERSICOLOR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PANDORYA VERSICOLOR SRL plătitoare de TVA?

Nu, PANDORYA VERSICOLOR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PANDORYA VERSICOLOR SRL?

În anul 2023, PANDORYA VERSICOLOR SRL a raportat o cifră de afaceri de 44.098 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PANDORYA VERSICOLOR SRL?

Firmoscop analizează PANDORYA VERSICOLOR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.