Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL

ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 28404050 · J40/5246/2011
Atenție sporită Verificat la ANAF · 30 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 210K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL
CUI 28404050
Nr. Reg. Comerțului J40/5246/2011
Sediu social Str. CALIMACHI nr. 27-29, corp A, parter, camera 3, Bucureşti Sectorul 2
Telefon 0754075405

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 30 octombrie 2026.

Reprezentanți

CABINET AUDITOR FINANCIAR BANICERU ADINEL CONSTANTIN · administratorBANICERU ADINEL CONSTANTIN · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staremandat administratori expirat
CAEN2612 · Fabricarea altor componente electronice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)210.274 lei la 30 iunie 2026
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 30 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 octombrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 210.274 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL după CUI 28404050 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 55/100
Cifră de afaceri 2017
7.882.737 lei
+57,0% vs 2016
Profit net 2017
297.632 lei
+1616,7% vs 2016

Bonitate financiară

Marjă netă3.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 7 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 2.702.066 lei2,7 mil. lei20112012: 4.217.468 lei4,2 mil. lei20122013: 4.961.483 lei5,0 mil. lei20132014: 11.697.147 lei12 mil. lei20142015: 2.905.911 lei2,9 mil. lei20152016: 5.032.471 lei5,0 mil. lei20162017: 7.882.737 lei7,9 mil. lei2017
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2017 7.882.737 lei 297.632 lei 2
2016 5.032.471 lei 17.337 lei 1
2015 2.905.911 lei 20.899 lei —
2014 11.697.147 lei 22.592 lei 6
2013 4.961.483 lei 9.310 lei 6
2012 4.217.468 lei 12.211 lei 6
2011 2.702.066 lei 23.105 lei 8

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 7 ani (2011–2017). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2017, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 200 de zile−196 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 182 de zile−181 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 3,78%+3,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 102,58%−5,1 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,97× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 7,05%+6,71 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2,58%+5,1 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 3.941.369 lei−1.091.102 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,87×+0,88 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 27,28×−108,76 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile+10 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 4,7%+4,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2017 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 105 din 672 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2017. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 8,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 48 din 142 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2612)
Vechime relativămai veche decât 66% dintre cele 221 de firme active din sector
SectorCAEN 2612 · Fabricarea altor componente electronice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 28.04.2011 → mandat administratori expirat

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28404050, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5246/2011. Firma a fost înființată la data de 28 aprilie 2011 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea altor componente electronice (CAEN 2612).

La ultima verificare, ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 210K lei. În anul 2017 a raportat o cifră de afaceri de 7.882.737 lei și un rezultat net de 297.632 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 30 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL?

ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL (CUI 28404050) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL în sectorul său?

ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL ocupă locul 48 din 142 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2612 (Fabricarea altor componente electronice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL față de firmele din același domeniu?

ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL este mai veche decât 66% dintre cele 221 de firme active cu CAEN 2612.

Este ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL o firmă activă?

ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL datorii la stat?

La ultima verificare, ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL figura cu restanțe de 210.274 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL plătitoare de TVA?

Nu, ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL?

În anul 2017, ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.882.737 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL?

Firmoscop analizează ROEL MANUFACTURING INDUSTRIES SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2612 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 30 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.