Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › TANGRA IMPEX SRL

TANGRA IMPEX SRL

Înființată în 1992 · 34 de ani vechime · Bucureşti Sectorul 2
CUI 2840993 · J40/21376/1992
Atenție sporită Verificat la ANAF · 15 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TANGRA IMPEX SRL
CUI 2840993
Nr. Reg. Comerțului J40/21376/1992
Sediu social Str. GRIGORE C. MOISIL nr. 8, bl. 9, ap. 42, Bucureşti Sectorul 2
Telefon 16883917

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 15 octombrie 2026.

Reprezentanți

TANJALA FLORIAN VALERIU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staremandat administratori expirat
CAEN5154 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 15 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 15 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TANGRA IMPEX SRL după CUI 2840993 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2013
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2013
0 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2013 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 0 lei0 lei20112012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei2013
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2013 0 lei 0 lei —
2012 0 lei 0 lei 0
2011 0 lei 0 lei —
2010 — -1.650 lei —
2009 — -1.465 lei —
2008 — — —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 6 ani (2008–2013). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2013, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 1.761,06% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,06× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.661,06% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0× cifra de afaceri ÷ active totale

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2013 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 15 din 25 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5154)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 77 de firme active din sector
SectorCAEN 5154 · Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → INREGISTRAT din data 13.08.1992

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TANGRA IMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TANGRA IMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

TANGRA IMPEX SRL, cu sediul în Bucureşti Sectorul 2, are codul unic de înregistrare (CUI) 2840993, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/21376/1992. Firma a fost înființată la data de 13 august 1992 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire (CAEN 5154).

La ultima verificare, TANGRA IMPEX SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2013 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 15 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TANGRA IMPEX SRL?

TANGRA IMPEX SRL (CUI 2840993) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 15 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă TANGRA IMPEX SRL în sectorul său?

TANGRA IMPEX SRL ocupă locul 15 din 25 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5154 (Comerț cu ridicata al echipamentelor și furniturilor de fierărie pentru instalații sanitare și de încălzire), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TANGRA IMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

TANGRA IMPEX SRL este mai veche decât 91% dintre cele 77 de firme active cu CAEN 5154.

Este TANGRA IMPEX SRL o firmă activă?

TANGRA IMPEX SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este TANGRA IMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TANGRA IMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TANGRA IMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TANGRA IMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TANGRA IMPEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, TANGRA IMPEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TANGRA IMPEX SRL?

În anul 2013, TANGRA IMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TANGRA IMPEX SRL?

Firmoscop analizează TANGRA IMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 15 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.