Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › LARO BUILDING CONSTRUCT SRL

LARO BUILDING CONSTRUCT SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă
CUI 28438400 · J13/1065/2011
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
FalimentDatorii ANAF · 818K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LARO BUILDING CONSTRUCT SRL
CUI 28438400
Nr. Reg. Comerțului J13/1065/2011
Sediu social Str. ARŢARULUI nr. 11, Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă, jud. CONSTANŢA, 907041

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

CRISTESCU VALERIA-GEORGETA C.I.I. · lichidator judiciarCREŢU LAURA INSOLV IPURL · lichidator judiciar

Identitate

Starefaliment
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)817.914 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 817.914 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 22 iulie 2022 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Încheiere de deschidere a procedurii falimentului în formă simplificată · Tribunalul Constanţa · dosar 4562/118/2022 22 iulie 2022
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LARO BUILDING CONSTRUCT SRL după CUI 28438400 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2025
-975.897 lei
+2.8% vs 2024

Bonitate financiară

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 341.799 lei20132014: 706.128 lei20142015: 1.113.076 lei20152016: 337.611 lei20162017: 373.571 lei20172018: 769.066 lei20182019: 703.958 lei20192020: 1.268.741 lei20202021: 641.183 lei20212023: 0 lei20232024: 0 lei20242025: 0 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 0 lei -975.897 lei
2024 0 lei -1.003.957 lei
2023 0 lei -975.897 lei
2022 -99.763 lei 1
2021 641.183 lei -80.249 lei 4
2020 1.268.741 lei 310.904 lei 10
2019 703.958 lei 383.000 lei 3
2018 769.066 lei 4.140 lei 4
2017 373.571 lei 37.799 lei 4
2016 337.611 lei -207.479 lei 6
2015 1.113.076 lei 4.878 lei 9
2014 706.128 lei 4.503 lei 8
2013 341.799 lei 59.976 lei 4
2012 133.798 lei -12.030 lei 6
2011 50.488 lei 1.012 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27.792 din 32.040 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 67.153 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 05.05.2011 → faliment

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LARO BUILDING CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LARO BUILDING CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LARO BUILDING CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Cuza Vodă Com. Cuza Vodă, are codul unic de înregistrare (CUI) 28438400, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/1065/2011. Firma a fost înființată la data de 6 mai 2011 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, LARO BUILDING CONSTRUCT SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 818K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -975.897 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LARO BUILDING CONSTRUCT SRL?

LARO BUILDING CONSTRUCT SRL (CUI 28438400) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă LARO BUILDING CONSTRUCT SRL în sectorul său?

LARO BUILDING CONSTRUCT SRL ocupă locul 27.792 din 32.040 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LARO BUILDING CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

LARO BUILDING CONSTRUCT SRL este mai veche decât 73% dintre cele 67.153 firme active cu CAEN 4120.

Este LARO BUILDING CONSTRUCT SRL o firmă activă?

Nu — LARO BUILDING CONSTRUCT SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este LARO BUILDING CONSTRUCT SRL în insolvență?

La ultima verificare, LARO BUILDING CONSTRUCT SRL (CUI 28438400) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are LARO BUILDING CONSTRUCT SRL datorii la stat?

La ultima verificare, LARO BUILDING CONSTRUCT SRL figura cu restanțe de 817.914 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în LARO BUILDING CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LARO BUILDING CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LARO BUILDING CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, LARO BUILDING CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LARO BUILDING CONSTRUCT SRL?

În anul 2025, LARO BUILDING CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LARO BUILDING CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează LARO BUILDING CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.