Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › DON-ELLA CONF SRL

DON-ELLA CONF SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian
CUI 28630502 · J13/1445/2011
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DON-ELLA CONF SRL
CUI 28630502
Nr. Reg. Comerțului J13/1445/2011
Sediu social Str. Tudor Arghezi nr. 26, LOT 1, Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian, jud. CONSTANŢA
Telefon 0726416226

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

GEDEX IPURL · lichidator provizoriu

Identitate

StareRADIERE din data 23.04.2024
CAEN4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DON-ELLA CONF SRL după CUI 28630502 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2022
243.154 lei
+42.0% vs 2021
Profit net 2022
-7.597 lei
+87.4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-3.1%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 8.217 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 5,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 8.663 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 112.316 lei20112012: 272.312 lei20122013: 138.257 lei20132014: 158.496 lei20142015: 257.561 lei20152016: 256.025 lei20162017: 178.271 lei20172018: 192.933 lei20182019: 120.653 lei20192020: 62.911 lei20202021: 171.038 lei20212022: 243.154 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 243.154 lei -7.597 lei 1
2021 171.038 lei -60.172 lei 2
2020 62.911 lei 8.621 lei 1
2019 120.653 lei -1.287 lei 1
2018 192.933 lei 5.792 lei 1
2017 178.271 lei 110.362 lei 1
2016 256.025 lei 22.882 lei 1
2015 257.561 lei -25.451 lei 1
2014 158.496 lei -53.873 lei 1
2013 138.257 lei 11.476 lei 2
2012 272.312 lei 25.535 lei 2
2011 112.316 lei -40.385 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2011–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 297 zile+263 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 9 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,12%+32,06 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 808,14%+727,05 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,12×−1,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -30,99%+276,48 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -708,14%−727,05 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 243.154 lei+157.635 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 9,92×+1,18 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 13,03×+4,34 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 28 zile−14 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -2,08%+23,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.732 din 6.708 firme active cu bilanț depus (CAEN 4719)
Vechime relativămai veche decât 46% dintre cele 15.055 firme active din sector
SectorCAEN 4719 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DON-ELLA CONF SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DON-ELLA CONF SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DON-ELLA CONF SRL, cu sediul în Sat Valu lui Traian Com. Valu lui Traian, are codul unic de înregistrare (CUI) 28630502, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/1445/2011. Firma a fost înființată la data de 15 iunie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare (CAEN 4719).

La ultima verificare, DON-ELLA CONF SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 243.154 lei și un rezultat net de -7.597 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DON-ELLA CONF SRL?

DON-ELLA CONF SRL (CUI 28630502) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă DON-ELLA CONF SRL în sectorul său?

DON-ELLA CONF SRL ocupă locul 1.732 din 6.708 firme active cu bilanț depus în CAEN 4719 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DON-ELLA CONF SRL față de firmele din același domeniu?

DON-ELLA CONF SRL este mai veche decât 46% dintre cele 15.055 firme active cu CAEN 4719.

Este DON-ELLA CONF SRL o firmă activă?

Nu — DON-ELLA CONF SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este DON-ELLA CONF SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare DON-ELLA CONF SRL (CUI 28630502) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în DON-ELLA CONF SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DON-ELLA CONF SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DON-ELLA CONF SRL plătitoare de TVA?

Nu, DON-ELLA CONF SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DON-ELLA CONF SRL?

În anul 2022, DON-ELLA CONF SRL a raportat o cifră de afaceri de 243.154 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DON-ELLA CONF SRL?

Firmoscop analizează DON-ELLA CONF SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.