Sari la conținut
FirmoscopFirmeIlfov › INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.

INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Orş. Măgurele
CUI 28690164 · J2011001701232
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
InsolvențăPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO28690164
Nr. Reg. Comerțului J2011001701232
Sediu social Str. Atomiştilor nr. 409, Pavilion C40. Camera 20. Birou 48 SV, Orş. Măgurele, jud. ILFOV, 77125
Telefon 0751139817

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

ROYAL INSOLV IPURL · administrator judiciar provizoriuKARTSAKAS EVANGELOS · administrator specialMICHAIL SAVVAS · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN1621 · Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. după CUI 28690164 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
185.914 lei
-92.0% vs 2024
Profit net 2025
-782.784 lei
-219.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-421.0%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-92%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 186.905 lei187K lei20122013: 330.400 lei330K lei20132014: 0 lei0 lei20142019: 411.215 lei411K lei20192020: 28.642 lei29K lei20202021: 295.677 lei296K lei20212022: 1.186.020 lei1,2 mil. lei20222023: 1.171.353 lei1,2 mil. lei20232024: 2.378.595 lei2,4 mil. lei20242025: 185.914 lei186K lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 185.914 lei -782.784 lei 3
2024 2.378.595 lei 653.124 lei 3
2023 1.171.353 lei -258.227 lei 7
2022 1.186.020 lei -161.538 lei 5
2021 295.677 lei -151.542 lei 4
2020 28.642 lei -435.882 lei 4
2019 411.215 lei -170.493 lei 2
2018 28.041 lei
2017 -154 lei
2016 -234 lei
2015 21.608 lei
2014 0 lei -463 lei
2013 330.400 lei 170.244 lei
2012 186.905 lei 122.065 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.160 zile+2.952 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.214 zile+1.065 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -421,05%−448,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 250,09%+134,49 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,4×−0,47 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -121,64%−177,3 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -150,09%−134,49 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 61.971 lei−730.894 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,29×−1,74 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 8,58×−3,62 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 43 zile+13 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -86,96%−130,83 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 58 din 100 firme active cu bilanț depus (CAEN 1621)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 199 firme active din sector
SectorCAEN 1621 · Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L., cu sediul în Orş. Măgurele, are codul unic de înregistrare (CUI) 28690164, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011001701232. Firma a fost înființată la data de 27 iunie 2011 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn (CAEN 1621).

La ultima verificare, INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 185.914 lei și un rezultat net de -782.784 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.?

INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. (CUI 28690164) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. în sectorul său?

INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. ocupă locul 58 din 100 firme active cu bilanț depus în CAEN 1621 (Fabricarea de furnire și a panourilor din lemn), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. față de firmele din același domeniu?

INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. este mai veche decât 60% dintre cele 199 firme active cu CAEN 1621.

Este INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. o firmă activă?

Nu — INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. (CUI 28690164) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.?

În anul 2025, INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 185.914 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L.?

Firmoscop analizează INNOVATIVE CONSTRUCTION SYSTEMS S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ilfov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Ilfov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.