Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › AVANTI UNION SRL

AVANTI UNION SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 28701573 · J2011007829408
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
Dizolvată prin fuziuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AVANTI UNION SRL
CUI 28701573
Nr. Reg. Comerțului J2011007829408
Sediu social Str. Alecu Mateevici nr. 4, CAMERA 1, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 22012
Telefon 0758927772

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

GOGU DANIEL · administratorSTOIAN DAN-JAN · administratorNEGREA ALEXANDRU-CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareDIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.11.2025
CAEN5611 · Restaurante
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Dizolvată prin fuziune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AVANTI UNION SRL după CUI 28701573 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
65.555.378 lei
-5.0% vs 2023
Profit net 2024
4.786.914 lei
-34.1% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă7.3%
Față de sectorpeste 61% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.941 de firme din Restaurante care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,3%.

Mărime față de sector236 angajați · peste 99% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 13.220 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital1.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract pe această firmă — a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent. Verifică firma care a preluat-o. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 0 lei20122013: 0 lei20132014: 15.000 lei20142016: 6.650.211 lei20162017: 21.756.473 lei20172018: 27.172.622 lei20182019: 59.543.630 lei20192020: 28.566.882 lei20202021: 44.695.835 lei20212022: 62.776.479 lei20222023: 68.895.985 lei20232024: 65.555.378 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 65.555.378 lei 4.786.914 lei 236
2023 68.895.985 lei 7.266.461 lei 241
2022 62.776.479 lei 2.596.833 lei 340
2021 44.695.835 lei 6.348.595 lei 376
2020 28.566.882 lei -4.044.949 lei 347
2019 59.543.630 lei 358.796 lei 397
2018 27.172.622 lei -1.737.640 lei 188
2017 21.756.473 lei 2.930.690 lei 159
2016 6.650.211 lei 724.827 lei 47
2015 274 lei
2014 15.000 lei -1.831 lei
2013 0 lei -244 lei
2012 0 lei -11.343 lei
2011 62.895 lei 8.789 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2011–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2023 și 2024, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20232024
Total active16.000.000 leinunu
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 36 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 27 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,3%−3,25 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 55,83%+12,75 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,79×−0,53 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 1,35×+0,47 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,41%−0,2 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 41,24%−7,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 41,49%−7,58 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 277.777 lei−8.098 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,65×+1,02 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 85,59×+8,28 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 4 zile−1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,22%−4,52 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

5,8%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 1.634 din 28.054 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 24 din 10.372 firme active cu bilanț depus (CAEN 5611)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 15.753 firme active din sector
SectorCAEN 5611 · Restaurante →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.11.2025
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: DIZOLVARE FARA LICHIDARE(FUZIUNE) din data 01.11.2025 → radiată

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AVANTI UNION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AVANTI UNION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AVANTI UNION SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 28701573, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2011007829408. Firma a fost înființată la data de 27 iunie 2011 și are ca obiect principal de activitate Restaurante (CAEN 5611).

La ultima verificare, AVANTI UNION SRL figura ca dizolvată prin fuziune — absorbită de altă firmă, deci fără existență independentă. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 65.555.378 lei și un rezultat net de 4.786.914 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AVANTI UNION SRL?

AVANTI UNION SRL (CUI 28701573) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma a fost absorbită prin fuziune și nu mai există independent.

Ce loc ocupă AVANTI UNION SRL în sectorul său?

AVANTI UNION SRL ocupă locul 24 din 10.372 firme active cu bilanț depus în CAEN 5611 (Restaurante), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AVANTI UNION SRL față de firmele din același domeniu?

AVANTI UNION SRL este mai veche decât 84% dintre cele 15.753 firme active cu CAEN 5611.

Este AVANTI UNION SRL o firmă activă?

Nu — AVANTI UNION SRL a fost absorbită prin fuziune și nu mai există ca firmă independentă la data ultimei verificări.

Este AVANTI UNION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare AVANTI UNION SRL (CUI 28701573) figura ca dizolvată prin fuziune, nu în insolvență. Firma a fost absorbită de alta, ceea ce e o operațiune obișnuită de restructurare, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în AVANTI UNION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AVANTI UNION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AVANTI UNION SRL plătitoare de TVA?

Nu, AVANTI UNION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AVANTI UNION SRL?

În anul 2024, AVANTI UNION SRL a raportat o cifră de afaceri de 65.555.378 lei și un număr mediu de 236 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AVANTI UNION SRL?

Firmoscop analizează AVANTI UNION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Restaurante & HoReCa în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.