Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrăila › HRIMARCAT SRL

HRIMARCAT SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Scorţaru Vechi Com. Tudor Vladimirescu
CUI 28824860 · J09/473/2011
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HRIMARCAT SRL
Cod fiscal (CIF) RO28824860
Nr. Reg. Comerțului J09/473/2011
Sediu social Str. Secerişului nr. 27, Sat Scorţaru Vechi Com. Tudor Vladimirescu, jud. BRĂILA, 817183
Telefon 0756379398

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

VASILE PETRICĂ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 08.07.2011
CAEN4932 · Transporturi cu taxiuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HRIMARCAT SRL după CUI 28824860 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
1.261 lei
-85.0% vs 2024
Profit net 2025
-13.269 lei
+70.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1052.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-85%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 21.998 lei20142015: 51.731 lei20152016: 37.147 lei20162017: 38.334 lei20172018: 20.661 lei20182019: 58.915 lei20192020: 36.278 lei20202021: 26.598 lei20212022: 20.067 lei20222023: 98.264 lei20232024: 8.241 lei20242025: 1.261 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.261 lei -13.269 lei
2024 8.241 lei -45.549 lei 1
2023 98.264 lei 15.897 lei 1
2022 20.067 lei 3.110 lei
2021 26.598 lei 899 lei 1
2020 36.278 lei 1.514 lei
2019 58.915 lei 4.200 lei 1
2018 20.661 lei -13.279 lei 1
2017 38.334 lei -6.412 lei 1
2016 37.147 lei 11.729 lei 2
2015 51.731 lei 21.121 lei 2
2014 21.998 lei -13.987 lei 2
2013 34.980 lei -6.590 lei 3
2012 31.076 lei 422 lei 2
2011 13.700 lei 1.471 lei 0

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 22.654 zile+19.194 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2.961 zile+2.591 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1.052,26%−499,55 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 203,67%+52,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,49×−0,17 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -34,53%+53,82 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -100,25%−51,26 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,03×−0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,36×−2,92 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.017 zile+906 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -65,32%+13,25 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.568 din 8.161 firme active cu bilanț depus (CAEN 4932)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 21.703 firme active din sector
SectorCAEN 4932 · Transporturi cu taxiuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HRIMARCAT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HRIMARCAT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HRIMARCAT SRL, cu sediul în Sat Scorţaru Vechi Com. Tudor Vladimirescu, are codul unic de înregistrare (CUI) 28824860, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J09/473/2011. Firma a fost înființată la data de 8 iulie 2011 și are ca obiect principal de activitate Transporturi cu taxiuri (CAEN 4932).

La ultima verificare, HRIMARCAT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.261 lei și un rezultat net de -13.269 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HRIMARCAT SRL?

HRIMARCAT SRL (CUI 28824860) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă HRIMARCAT SRL în sectorul său?

HRIMARCAT SRL ocupă locul 7.568 din 8.161 firme active cu bilanț depus în CAEN 4932 (Transporturi cu taxiuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HRIMARCAT SRL față de firmele din același domeniu?

HRIMARCAT SRL este mai veche decât 58% dintre cele 21.703 firme active cu CAEN 4932.

Este HRIMARCAT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HRIMARCAT SRL (CUI 28824860) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HRIMARCAT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HRIMARCAT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HRIMARCAT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HRIMARCAT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HRIMARCAT SRL plătitoare de TVA?

Da, HRIMARCAT SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HRIMARCAT SRL?

În anul 2025, HRIMARCAT SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.261 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HRIMARCAT SRL?

Firmoscop analizează HRIMARCAT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Brăila

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Brăila →

Mergi mai departe

Firme din Brăila

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.