Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Teleorman › ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL

ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL

Înființată în 2011 · 15 ani vechime · Sat Beiu Com. Ştorobăneasa
CUI 29239007 · J34/648/2011
Atenție sporită Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL
CUI 29239007
Nr. Reg. Comerțului J34/648/2011
Sediu Sat Beiu Com. Ştorobăneasa, Teleorman
Telefon 0749249800

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

PAPA MUGUREL LAURENŢIU · administrator

Identitate

Staresediu expirat
CAEN4690 · Comerț cu ridicata nespecializat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL după CUI 29239007 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 90/100
Cifră de afaceri 2011
115.016 lei
ultimul bilanț
Profit net 2011
8.143 lei
profitul din ultimul bilanț

Bonitate financiară

Marjă netă7.1%
Datorii / capital4.8×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2011 115.016 lei 8.143 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · exercițiul 2011. Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2011, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 126 de zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 112 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 7,08% profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 82,68% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,21× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,77× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 97,6% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,9% profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 17,32% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,39× cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 9,2% profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2011. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.745 din 8.119 firme active cu bilanț depus (CAEN 4690)
Vechime relativămai veche decât 62% dintre cele 12.731 de firme active din sector
SectorCAEN 4690 · Comerț cu ridicata nespecializat →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 18.10.2011 → sediu expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: sediu expirat → INREGISTRAT din data 18.10.2011

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL, cu sediul în Sat Beiu Com. Ştorobăneasa, are codul unic de înregistrare (CUI) 29239007, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J34/648/2011. Firma a fost înființată la data de 19 octombrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat (CAEN 4690).

La ultima verificare, ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2011 a raportat o cifră de afaceri de 115.016 lei și un rezultat net de 8.143 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL?

ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL (CUI 29239007) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL în sectorul său?

ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL ocupă locul 5.745 din 8.119 firme active cu bilanț depus în CAEN 4690 (Comerț cu ridicata nespecializat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL față de firmele din același domeniu?

ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL este mai veche decât 62% dintre cele 12.731 de firme active cu CAEN 4690.

Este ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL o firmă activă?

ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL?

În anul 2011, ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 115.016 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL?

Firmoscop analizează ACTIVE SOLUTIONS GROUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4690 din Teleorman, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.