Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › FINGEN CONEX SRL

FINGEN CONEX SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 29348500 · J29/1689/2011
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FINGEN CONEX SRL
CUI 29348500
Nr. Reg. Comerțului J29/1689/2011
Sediu social Str. Mircea cel Bătrîn nr. 75, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100426
Telefon 0244555054

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

GENOSU IOANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 03.03.2021
CAEN6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FINGEN CONEX SRL după CUI 29348500 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2020
32.070 lei
-18.0% vs 2019
Profit net 2020
30.305 lei
-15.2% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă94.5%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Profitabilă 10 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 9.065 lei9.065 lei20112012: 50.059 lei50K lei20122013: 68.644 lei69K lei20132014: 105.275 lei105K lei20142015: 169.475 lei169K lei20152016: 209.852 lei210K lei20162017: 117.325 lei117K lei20172018: 83.100 lei83K lei20182019: 39.140 lei39K lei20192020: 32.070 lei32K lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 32.070 lei 30.305 lei
2019 39.140 lei 35.743 lei
2018 83.100 lei 64.109 lei 1
2017 117.325 lei 81.594 lei 1
2016 209.852 lei 147.539 lei 2
2015 169.475 lei 137.100 lei 1
2014 105.275 lei 37.356 lei 1
2013 68.644 lei 34.204 lei 1
2012 50.059 lei 19.637 lei 1
2011 9.065 lei 8.199 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 10 ani (2011–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−331 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 94,5%+3,18 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 0,76%+0,24 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 131,11×−62,33 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,01× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,12%+21,41 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 98,36%+21,05 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 99,24%−0,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,04×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 3.713,32%+2.068,87 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 11.807 din 13.380 firme active cu bilanț depus (CAEN 6920)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 15.315 firme active din sector
SectorCAEN 6920 · Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FINGEN CONEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FINGEN CONEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FINGEN CONEX SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29348500, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1689/2011. Firma a fost înființată la data de 16 noiembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal (CAEN 6920).

La ultima verificare, FINGEN CONEX SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 32.070 lei și un rezultat net de 30.305 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FINGEN CONEX SRL?

FINGEN CONEX SRL (CUI 29348500) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă FINGEN CONEX SRL în sectorul său?

FINGEN CONEX SRL ocupă locul 11.807 din 13.380 firme active cu bilanț depus în CAEN 6920 (Activități de contabilitate și audit financiar; consultanță în domeniul fiscal), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FINGEN CONEX SRL față de firmele din același domeniu?

FINGEN CONEX SRL este mai veche decât 59% dintre cele 15.315 firme active cu CAEN 6920.

Este FINGEN CONEX SRL o firmă activă?

Nu — FINGEN CONEX SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este FINGEN CONEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare FINGEN CONEX SRL (CUI 29348500) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în FINGEN CONEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FINGEN CONEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FINGEN CONEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, FINGEN CONEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FINGEN CONEX SRL?

În anul 2020, FINGEN CONEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 32.070 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FINGEN CONEX SRL?

Firmoscop analizează FINGEN CONEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Contabilitate & Juridic în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.