Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › DAVIRO HUNTING S.R.L.

DAVIRO HUNTING S.R.L.

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Sector 4 Mun. Bucureşti
CUI 29366434 · J40/11205/2021
Atenție sporită Verificat la ANAF · 28 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DAVIRO HUNTING S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO29366434
Nr. Reg. Comerțului J40/11205/2021
Sediu social GHEORGHE ŞINCAI nr. 16, bl. C2, et. 2, ap. 8, camera 1, Bucureşti Sectorul 4, 40317
Telefon 0726188169

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Reprezentanți

RUSĂNESCU CRINU - TITEL · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN0170 · Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 28 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DAVIRO HUNTING S.R.L. după CUI 29366434 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
90.250 lei
+17,0% vs 2024
Profit net 2025
-28.748 lei
+45,0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-31.9%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 0 lei20132014: 0 lei20142016: 28.050 lei20162017: 66.382 lei20172018: 70.328 lei20182019: 74.684 lei20192020: 61.080 lei20202021: 71.284 lei20212022: 76.375 lei20222023: 72.399 lei20232024: 77.193 lei20242025: 90.250 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 90.250 lei -28.748 lei —
2024 77.193 lei -52.286 lei —
2023 72.399 lei 786 lei —
2022 76.375 lei -136.445 lei —
2021 71.284 lei 8.143 lei —
2020 61.080 lei 14.019 lei —
2019 74.684 lei 20.631 lei —
2018 70.328 lei 18.537 lei —
2017 66.382 lei 12.303 lei —
2016 28.050 lei 24.250 lei —
2015 — -2.743 lei —
2014 0 lei -2.438 lei —
2013 0 lei -18.505 lei —
2012 94.010 lei 1.456 lei —
2011 0 lei -51 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2011–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.983 de zile+1.057 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 79 de zile+21 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -31,85%+35,88 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 110,24%−0,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,91× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,3%+9,92 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -11,04%+1,24 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,13×−0,08 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -21,33%+16,73 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 52 de firme active cu bilanț depus (CAEN 0170)
Vechime relativămai veche decât 53% dintre cele 135 de firme active din sector
SectorCAEN 0170 · Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 29.06.2021 → radiată
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Bucureşti Sectorul 1
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11205/2021 → J40/13852/2011
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Sat Roşu, Comuna Chiajna → Bucureşti Sectorul 4
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/1160/2016 → J40/11205/2021
  • 11 septembrie 2026Schimbare sediu: Sector 4 Mun. Bucureşti → Sat Roşu, Comuna Chiajna
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11205/2021 → J23/1160/2016
  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sector 4 Mun. Bucureşti
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 29.06.2021
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/13852/2011 → J40/11205/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 29.06.2021 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11205/2021 → J40/13852/2011
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Roşu, Comuna Chiajna → Bucureşti Sectorul 4
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/1160/2016 → J40/11205/2021
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 4 → Sat Roşu, Comuna Chiajna
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/11205/2021 → J23/1160/2016
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Roşu, Comuna Chiajna → Bucureşti Sectorul 4
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Roşu, Comuna Chiajna
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 29.06.2021

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DAVIRO HUNTING S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DAVIRO HUNTING S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DAVIRO HUNTING S.R.L., cu sediul în Sector 4 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 29366434, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/11205/2021. Firma a fost înființată la data de 21 noiembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii (CAEN 0170).

La ultima verificare, DAVIRO HUNTING S.R.L. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 90.250 lei și un rezultat net de -28.748 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DAVIRO HUNTING S.R.L.?

DAVIRO HUNTING S.R.L. (CUI 29366434) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 28 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DAVIRO HUNTING S.R.L. în sectorul său?

DAVIRO HUNTING S.R.L. ocupă locul 22 din 52 de firme active cu bilanț depus în CAEN 0170 (Vânătoare,capturarea cu capcane a vânatului și activități de servicii anexe vânătorii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DAVIRO HUNTING S.R.L. față de firmele din același domeniu?

DAVIRO HUNTING S.R.L. este mai veche decât 53% dintre cele 135 de firme active cu CAEN 0170.

Este DAVIRO HUNTING S.R.L. o firmă activă?

Da, la ultima verificare DAVIRO HUNTING S.R.L. (CUI 29366434) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DAVIRO HUNTING S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DAVIRO HUNTING S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DAVIRO HUNTING S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DAVIRO HUNTING S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DAVIRO HUNTING S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, DAVIRO HUNTING S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DAVIRO HUNTING S.R.L.?

În anul 2025, DAVIRO HUNTING S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 90.250 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DAVIRO HUNTING S.R.L.?

Firmoscop analizează DAVIRO HUNTING S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în București →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 0170 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 28 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.