Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SONOTRA TEAM SRL

SONOTRA TEAM SRL

Înființată în 2011 · 14 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 29382146 · J12/2895/2011
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SONOTRA TEAM SRL
CUI 29382146
Nr. Reg. Comerțului J12/2895/2011
Sediu social Str. Parâng nr. 35, sc. 1, et. 9, ap. 156, Mun. Cluj-Napoca, 400552
Telefon 0746067779

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

MARTONOŞ GABRIEL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.11.2011
CAEN4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SONOTRA TEAM SRL după CUI 29382146 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
51.792 lei
-49.0% vs 2021
Profit net 2022
-947 lei
+91.3% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-1.8%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 695 de firme din Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 6,5%.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-49%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 301 lei20112012: 73.155 lei20122013: 5.383 lei20132014: 20.021 lei20142015: 10.412 lei20152016: 25.443 lei20162017: 71.349 lei20172018: 41.970 lei20182019: 93.205 lei20192020: 107.229 lei20202021: 101.111 lei20212022: 51.792 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 51.792 lei -947 lei
2021 101.111 lei -10.852 lei
2020 107.229 lei -77.584 lei 1
2019 93.205 lei 1.633 lei 1
2018 41.970 lei 8.022 lei 1
2017 71.349 lei 44.180 lei 1
2016 25.443 lei 4.837 lei
2015 10.412 lei -8.801 lei
2014 20.021 lei 1.407 lei
2013 5.383 lei -10.311 lei
2012 73.155 lei -10.067 lei
2011 301 lei -914 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2011–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 851 zile+420 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 37 zile+26 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,83%+8,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 196,19%+0,82 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,51× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,54%+16,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -96,19%−0,82 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,84×−0,82 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,04×−1 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 349 zile+170 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,19%+8,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 844 din 1.154 firme active cu bilanț depus (CAEN 4645)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 1.879 firme active din sector
SectorCAEN 4645 · Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SONOTRA TEAM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SONOTRA TEAM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SONOTRA TEAM SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 29382146, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2895/2011. Firma a fost înființată la data de 24 noiembrie 2011 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie (CAEN 4645).

La ultima verificare, SONOTRA TEAM SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 51.792 lei și un rezultat net de -947 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SONOTRA TEAM SRL?

SONOTRA TEAM SRL (CUI 29382146) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SONOTRA TEAM SRL în sectorul său?

SONOTRA TEAM SRL ocupă locul 844 din 1.154 firme active cu bilanț depus în CAEN 4645 (Comerț cu ridicata al produselor cosmetice și de parfumerie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SONOTRA TEAM SRL față de firmele din același domeniu?

SONOTRA TEAM SRL este mai veche decât 61% dintre cele 1.879 firme active cu CAEN 4645.

Este SONOTRA TEAM SRL o firmă activă?

SONOTRA TEAM SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SONOTRA TEAM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SONOTRA TEAM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SONOTRA TEAM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SONOTRA TEAM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SONOTRA TEAM SRL plătitoare de TVA?

Nu, SONOTRA TEAM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SONOTRA TEAM SRL?

În anul 2022, SONOTRA TEAM SRL a raportat o cifră de afaceri de 51.792 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SONOTRA TEAM SRL?

Firmoscop analizează SONOTRA TEAM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.